Wyszukiwarka
eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

Rozlicz PIT w Cieszynie
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.
Przekaż 1% w Cieszynie

Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.

Oficjalna strona
Miasta Cieszyn:

Oficjalna strona Miasta Cieszyn

Deklaracja dostępności
Strona zgodna z:
Valid XHTML 1.1

„Pomagać można w każdym wieku”- czyli wolontariat dla seniorów

Aktualności » „Pomagać można w każdym wieku”- czyli wolontariat dla seniorów

2019-07-24 12:26

Zakończenie aktywności zawodowej to koniec pewnego etapu życia, ale też początek nowej drogi. Tą nową drogą może być zaangażowanie się w niesienie pomocy osobom potrzebującym w każdym wieku.

Cieszyńska Rada Seniorów w Cieszynie wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej zachęca osoby w wieku senioralnym, które pragną wypełnić swój czas wolny spotkaniami z dziećmi, młodzieżą, swoimi rówieśnikami w ramach Centrum Wolontariatu działającego przy MOPS w Cieszynie, na ul. Skrajnej 5, do uczestnictwa w wolontariacie seniorów i dla seniorów.
W trakcie wspólnych spotkań seniorzy będą mogli swoją wiedzą i doświadczeniem podzielić się z młodymi ludźmi, którzy odwzajemnią się energią oraz świeżym spojrzeniem na świat, jak również z osobami starszymi, którym doskwiera samotność. Wolontariat może być doskonałym sposobem na życie dla wielu osób 60+, na podjęcie aktywności poza domem, np. w domach pomocy społecznej, w kontaktach z dziećmi np. w przedszkolach, w domach dziecka.
Wolontariuszom zapewniamy szkolenia pogłębiające wiedzę, spotkania integracyjne, wspólne wyjazdy. Jesteśmy również otwarci na propozycje ze strony samych wolontariuszy.

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 33 4794926, gdzie można uzyskać wszelkie informacje. 

Tekst: mat/pras
Foto: pixabay.com/pl/