Wyszukiwarka
eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

Rozlicz PIT w Cieszynie
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.
Przekaż 1% w Cieszynie

Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.

Oficjalna strona
Miasta Cieszyn:

Oficjalna strona Miasta Cieszyn

Deklaracja dostępności
Strona zgodna z:
Valid XHTML 1.1

„Wyprawka dla malucha, czyli witamy na świecie nowych cieszynian”

Jak załatwić sprawę »  Wydział Kultury i Promocji Miasta » „Wyprawka dla malucha, czyli witamy na świecie nowych cieszynian”

Pliki do pobraniaRozmiarData
icoProcedura_programu_Wyprawka_dla_malucha.doc21.00 KB2019-08-26 14:13
icoZalacznik_do_Programu_Wyprawka_dla_malucha.pdf313.99 KB2019-08-26 14:30
icoZarzadzenie_do_karty_-_zmiana_procedury_programu_wyprawka_dla_malucha.doc14.00 KB2019-08-26 14:13

Program

„Wyprawka dla malucha, czyli witamy na świecie nowych cieszynian”

 

Sprawy prowadzi:

Wydział Kultury i Promocji Miasta

Urząd Miejski w Cieszynie

Rynek 1

43-400 Cieszyna

e-mail: kultura@um.cieszyn.pl

 

Dokumenty:

Formularz „Zgoda na przesłanie pakietu powitalnego w ramach programu „Wyprawka dla malucha, czyli witamy na świecie nowych cieszynian” - załącznik do Programu.

Forma załatwienia:

W przypadku przyjścia na świat dziecka, będącego mieszkańcem Cieszyna – rodzicom bądź opiekunom prawnym zostaje wręczony lub przesłany na adres przez nich wskazany list gratulacyjny i upominek w postaci śliniaczka z logo miasta

Postępowanie:

I.  W przypadku kiedy dziecko - mieszkaniec Cieszyna rodzi się w Cieszynie

  1. osoba rejestrująca w Urzędzie Stanu Cywilnego (zwanym dalej USC) nowo narodzone dziecko zostaje poinformowana przez pracownika USC o programie „Wyprawka dla malucha, czyli witamy na świecie nowych cieszynian”.
  2. jeżeli rodzice dziecka bądź jego opiekun prawny są zameldowani w Cieszynie i dziecko jest również tu meldowane – osoba rejestrująca dziecko otrzymuje podczas rejestracji w USC pakiet powitalny, składający się z:

- listu gratulacyjnego Burmistrza Miasta Cieszyna, na którym pracownik USC wprowadza następujące dane: datę, imiona i nazwisko rodziców,rodzica, imię dziecka, datę urodzenia,

- śliniaczek z logo Cieszyna.

II. W przypadku, kiedy dziecko - mieszkaniec naszego miasta rodzi się poza Cieszynem:

  1. informację na temat możliwości otrzymania „Wyprawki dla malucha, czyli witamy na świecie nowych cieszynian” w przypadku dzieci urodzonych poza Cieszynem, a zameldowanych w Cieszynie: publikuje się na stronach internetowych miasta: www.cieszyn.pl, www.um.cieszyn.pl oraz w Wiadomościach Ratuszowych.
  2. rodzic bądź opiekun prawny wypełnia dostępny w USC, w biurze obsługi klienta Urzędu Miejskiego w Cieszynie (zwanego dalej UM) oraz na stronach internetowych miasta i urzędu formularz Zgoda na przesłanie pakietu powitalnego w ramach programu „Wyprawka dla malucha, czyli witamy na świecie nowych cieszynian”.
  3. wypełniony przez rodziców bądź opiekunów prawnych ww. formularz, który wpłynie do UM zostaje przekazany do załatwienia przez USC.
  4. pracownik USC sprawdza dane zawarte w formularzu, porównując je z danymi znajdującymi się w Centralnych Rejestrach Państwowych.
  5. na wskazany w formularzu adres zostaje wysłany pakiet powitalny z logo Cieszyna oraz imiennie sporządzony list gratulacyjny.

 

Przewidywany termin załatwienia:

  • w momencie rejestracji dziecka w USC
  • do 14 dni od daty złożenia wniosku.

 

Dostępność procedury:

Urząd Stanu Cywilnego, Wydział Kultury i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Cieszynie, strony internetowe: www.um.cieszyn.pl, www.cieszyn.pl. Informacja prasowa w Wiadomościach Ratuszowych (publikowana kilka razy w ciągu roku).