Wyszukiwarka
eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

Rozlicz PIT w Cieszynie
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.
Przekaż 1% w Cieszynie

Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.

Oficjalna strona
Miasta Cieszyn:

Oficjalna strona Miasta Cieszyn

Deklaracja dostępności
Strona zgodna z:
Valid XHTML 1.1
RSS

Aktualności

 • ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 20 marca 2020 r.

  2020-03-25 08:08

   

  w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii CZYTAJ

 • ZAMKNIĘTY CIESZYŃSKI SANEPID i BUDYNEK ZBM Sp. z o. o.

  2020-03-24 21:27

  ak poinformował Mieczysław Szczurek – Starosta Cieszyński, u jednego z pracowników cieszyńskiego Sanepidu potwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem. Została podjęta decyzja o zamknięciu biura Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Cieszynie.

  Decyzje, co do dalszych działań, podejmie jutro Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

  W związku z powyższym, władze Miasta Cieszyna w porozumieniu z zarządem Zakładu Budynków Miejskich w Cieszynie, podjęły decyzję o zamknięciu do końca tygodnia (od środy 25.03 do piątku 27.03) siedziby spółki przy ul. Liburnia 2a oraz o przeprowadzeniu dezynfekcji całego budynku.

  Prosimy, aby wszelkie wnioski, podania i inne dokumenty składać poprzez środki komunikacji elektronicznej, tj. e-mail: sekretariat@zbm.cieszyn.pl, ePUAP bądź telefonicznie:

  ADM nr 1, ul. Głęboka 12, tel. 33 852 08 43, fax. 33 851 33 70

  ADM nr 2, ul. Tysiąclecia 9, tel. 33 852 02 23, fax. 33 851 33 68

  Prosimy również o zapoznawanie się z bieżącymi informacjami w zakresie pracy ZBM-u na stronie www.zbm.cieszyn.pl

 • SOR Szpitala Śląskiego zamknięty!

  2020-03-24 21:10

  Informujemy, że od dzisiejszego wieczoru, cieszyński SOR będzie zamknięty. Z powodu zakażenia dwóch pracowników SOR, odsunięta od pracy musiała zostać cała ekipa współpracujących z zakażonymi lekarzy i pielęgniarek. Ich powrót do pracy może nastąpić nie wcześniej, niż po siedmiu dniach kwarantanny i przeprowadzeniu badań.

  Do czasu dezynfekcji i reorganizacji pracy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Śląskiego w Cieszynie, co powinno nastąpić w ciągu 48 godzin, cieszyński SOR będzie zamknięty. Najbliższe szpitalne oddziały ratunkowe znajdują się w szpitalach wojewódzkich w Jastrzębiu Zdroju i Bielsku-Białej.

 • Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie informuje

  2020-03-24 15:26

   

  Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie Sp. z o.o. informuje, że w związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną oraz w związku z dużymi ograniczeniami połączeń w powiatowej komunikacji zbiorowej i zawieszeniem linii Cieszyn – Kraków i Cieszyn – Katowice

  od dnia 25 marca 2020 r. (tj. od środy) do odwołania pomieszczenia DWORCA CIESZYN będą dostępne dla pasażerów od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 17:00.

  PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA I DZIĘKUJEMY ZA ZROZUMIENIE

 • Odwołanie XVII sesji Rady Miejskiej Cieszyna

  2020-03-24 15:01

  W związku z dzisiejszymi informacjami Premiera Rządu RP związanymi z ogłoszonym na terenie RP stanem epidemii i wprowadzonym od dnia dzisiejszego do dnia 11 kwietnia br. zakazem zgromadzeń powyżej dwóch osób, odwołuje się XVII sesję Rady Miejskiej Cieszyna, która zaplanowana została na dzień 26 marca 2020 roku.

 • 1[13].jpg

  Od 25 marca będą obowiązywać nowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa

  2020-03-24 14:53

  Od jutra (25 marca) będą obowiązywać nowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa:

  🔹 zakaz przemieszczania się z wyjątkiem pracy i niezbędnych spraw życia codziennego,
  🔹 zakaz zgromadzeń, zakaz imprez,
  🔹 ograniczenia w podróżowaniu komunikacją zbiorową.

  Utrzymane zostają dotychczasowe ograniczenia działalności handlowej, gastronomicznej i rozrywkowej, a także obowiązek kwarantanny dla osób powracających z zagranicy.
  Więcej informacji:KLIK

 • "Pogotowie biblioteczne" uruchomione

  2020-03-24 11:31

  Szanowni Państwo,

  Nic nie może zrekompensować nam utraty możliwości samodzielnego wertowania zbiorów bibliotecznych i archiwalnych. Nikt nie może wyręczyć nas w prowadzeniu systematycznych i pogłębionych kwerend. Sami wszak najlepiej wiemy, jakie informacje mogą okazać się dla nas  przydatne i jakim tropem należy podążyć, aby  je odszukać. Niestety, odwiedzanie Książnicy Cieszyńskiej i wizyty w jej czytelniach nadal nie są możliwe. Ne wszystkie też potrzebne publikacje znaleźć można w sieci…

  W tych okolicznościach, aby przyjść z pomocą Czytelnikom, którzy niespodziewanie odcięci zostali od zasobów Książnicy Cieszyńskiej, a muszą pilnie zweryfikować to czy inne ustalenie lub hipotezę, bibliotekarze uruchomili doraźne POGOTOWIE BIBLIOTECZNE. Więcej informacji 

 • PGNiG Polska Spółka Gazownictwa - informuje

  2020-03-24 10:55

  Szanowni Państwo;

  Należąca do Grupy Kapitałowej PGNiG Polska Spółka Gazownictwa – Narodowy Operator Systemu Dystrybucji Gazu Ziemnego dokłada wszelkich starań, by w związku z epidemią koronawirusa dostawy gazu do ponad 7 milionów odbiorców w całym kraju nie były zagrożone i odbywały się w sposób ciągły i bezpieczny.

  Zarząd Polskiej Spółki Gazownictwa podejmuje niezbędne działania, mające na celu zapewnienie ponad 11 tysiącom pracowników PSG bezpieczeństwa, przy jednoczesnym zachowaniu ciągłości działalności spółki. Bezpieczeństwo pracowników jest gwarancją zachowania stabilności dostaw gazu do naszych odbiorców, dlatego spółka ograniczyła funkcjonowanie Miejsc Obsługi Klienta i wstęp do budynków Gazowni i placówek gazowniczych. Więcej informacji 

 • ZGK informuje - z dniem 26 marca 2020 r. dodatkowe ograniczenia

  2020-03-24 10:04

  Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie Sp. z o.o. informuje, że w związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną z dniem 26 marca 2020 r. (tj. od czwartku) do odwołania wprowadza się dodatkowe ograniczenia:

  • zawiesza się obsługę linii nr 5, 50 i 41,
  • skraca się obsługę linii nr 10, 21 i 40 do godz. 17:00 (wszystkie kursy rozpoczynające się na tych liniach przed godziną 17:00 będą obsługiwane w całości).

  Ponadto informujemy, że przedłużone zostają wcześniej wprowadzone ograniczenia, tj.:

  • autobusy kursują jak w dni wolne od nauki szkolnej (nie są obsługiwane kursy z oznaczeniem „S”), - kierowcy nie sprzedają biletów,
  • w oznaczonych autobusach, ograniczona jest możliwości wsiadania i wysiadania przednimi drzwiami.

  Zachęcamy wszystkich pasażerów do korzystania z bezpiecznych form zakupu biletów tj. karty miejskiej, zbliżeniowej karty płatniczej, telefonu z funkcją NFC oraz aplikacji Mobilet. PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA I DZIĘKUJEMY ZA ZROZUMIENIE.

 • Informacja - obiady i usługi na telefon

  2020-03-23 13:20

   

  Ze względu na aktualną sytuację wdrażane są nadzwyczajne środki ostrożności. Większość restauracji pozostaje nieczynnych, jednak realizują one zamówienia składane przez telefon. Przedstawiamy Państwu listę lokali gastronomicznych, w których można zamówić jedzenie na dowóz lub na wynos. Listę tę będziemy na bieżąco aktualizować. Znajdują się tu również inne usługi, a także adresy sklepów, które oferują możliwość zakupów na dowóz. ZOBACZ