Wyszukiwarka
eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

Rozlicz PIT w Cieszynie
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.
Przekaż 1% w Cieszynie

Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.

Oficjalna strona
Miasta Cieszyn:

Oficjalna strona Miasta Cieszyn

Deklaracja dostępności
Strona zgodna z:
Valid XHTML 1.1
RSS

Aktualności

 • sign-304093_1280.png

  Wsparcie dla przedsiębiorców będących najemcami lokali użytkowych

  2020-04-03 09:06

  Zakład Budynków Miejskich w Cieszynie przygotował propozycje wsparcia dla cieszyńskich przedsiębiorców, którzy wynajmują lokale użytkowe od ZBM. 

 • Informacja dotyczącą procedury postępowania w celu uzyskania zgody na przekroczenie granicy dla osób posiadających gospodarstwo rolne po obu stronach granicy.

  2020-04-03 08:54

 • Wsparcie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w ramach Tarczy Antykryzysowej.

  2020-04-02 15:40

  Zwolnienie małych firm ze składek ZUS, świadczenie postojowe czy brak opłaty prolongacyjnej – to tylko niektóre rozwiązania prawne realizowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ramach tzw. tarczy antykryzysowej – podkreśla prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS. 

  „Obowiązujące od 1 kwietnia nowe rozwiązania prawne przewidują m.in. zwolnienie małych firm, zgłaszających do dziewięciu osób do ubezpieczeń społecznych, ze składek za marzec, kwiecień i maj 2020 roku. Oznacza to, że państwo przejmie na trzy miesiące pokrycie składek do ZUS od przedsiębiorców działających przed 1 lutego 2020 r.” - mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zwolnienie dotyczy składek za przedsiębiorcę i pracujące dla niego osoby. Ze zwolnienia mogą skorzystać także samozatrudnieni z przychodem do 15 681 zł, czyli 300 proc. przeciętnego wynagrodzenia, którzy opłacają składki tylko za siebie. Zarówno przedsiębiorca, jak i pracujące dla niego osoby zachowają prawo do świadczeń zdrowotnych i z ubezpieczeń społecznych za okres zwolnienia ze składek. Przedsiębiorcy opłacający składki na własne ubezpieczenia i osoby z nimi współpracujące zachowują prawo do świadczeń w razie choroby i macierzyństwa jeżeli były w dobrowolnym ubezpieczeniu chorobowym na 1 lutego 2020 roku. Czytaj więcej

 • Pomoc finansowa dla Szpitala Śląskiego

  2020-04-02 15:12

  100 tys. zł z budżetu miasta Cieszyna trafi do Zarządu Powiatu Cieszyńskiego a docelowo do Szpitala Śląskiego.

  Na cieszyński szpital w czasie epidemii koronawirusa nałożono konkretne zadania:

  • Jako jeden z 5 ośrodków w województwie śląskim został wyznaczony do prowadzenia, izolacji i opieki nad ciężarną z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-Cov-2;
  • Jako jeden z 3 ośrodków na Śląsku ma hospitalizować pacjentów do 18 roku życia z objawami COVID-19;
  • Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii jako jeden z 5 na Śląsku wyznaczony został do prowadzenia pacjentów hospitalizowanych w związku z podejrzeniem zakażeniem koronawirusem, u których wystąpiła ostra niewydolność oddechowa.

  Zakup systemu InGenius oraz zestawów do wykonywania oznaczeń w kierunku COVID-19 to koszt wraz z zestawem testów prawie 500 tys. zł. O pomoc finansową zwrócił się Zarząd Powiatu Cieszyńskiego i dyrekcja Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

  - Wszystkim zależy na zdrowiu i bezpieczeństwie mieszkańców. Konieczna jest szybsza diagnoza i efektywniejsze wykonywanie testów, usprawnienie funkcjonowania Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Dlatego wraz z innymi samorządowcami podjęłam decyzję o udzieleniu pomocy finansowej dla Zarządu Powiatu Cieszyńskiego  - komentuje Gabriela Staszkiewicz, Burmistrz Miasta Cieszyna.

  Sprzęt do Szpitala Śląskiego w Cieszynie powinien trafić w pierwszej połowie kwietnia. Wsparcia finansowego udzielili także: Jarosław Klimaszewski – Prezydent Miasta Bielska-Białej i Andrzej Płonka, starosta bielski.

 • Konkretne wsparcie z ZUS w ramach „Tarczy Antykryzysowej”

  2020-04-02 09:31

 • Pakiet antykryzysowy. Pożyczki dla mikroprzedsiębiorców - OGŁOSZENIE NABORU WNIOSKÓW

  2020-04-02 09:24

  Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie na podstawie ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, ogłasza nabór wniosków dla mikroprzedsiębiorców na pierwszy instrument – jednorazowe pożyczki w wysokości do 5 000 złotych.

  Wnioski można składać elektronicznie przez platformę praca.gov.pl oraz w formie papierowej za pośrednictwem poczty. Ze względu na konieczność szybkiej realizacji tego instrumentu preferowane jest złożenie wniosku elektronicznie. Wnioski będą rozpatrywane do wysokości posiadanych przez urząd środków.

  Prosimy o zapoznanie się z zasadami, instrukcją i treścią umów znajdujących się TUTAJ

  W razie pytań prosimy o bieżący kontakt.

  Osoby do kontaktu telefonicznego:
  Pani Małgorzata Szoblik – Tel. 33 858 63 17
  Pani Urszula Bączek – Tel. 33 858 63 16

 • Ostrzeżenie Państwowej Służby Hydrogeologicznej

  2020-04-01 13:44

   

  Państwowa służba hydrogeologiczna przesyła zaktualizowaną informację o stanie zagrożenia hydrogeologicznego na obszarze kraju w związku z występowaniem niżówki hydrogeologicznej. 

  Obecnie stan zagrożenia utrzymuje się dla województw: lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i lubelskiego. Treść ostrzeżenia w załączeniu.

   

 • Informacja o wynikach konsultacji społecznych

  2020-04-01 13:16

  Informacja o wynikach przeprowadzonych konsultacji społecznych z mieszkańcami Cieszyna projektu uchwały Rady Miejskiej Cieszyna w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami Cieszyna.

 • Informacja o wynikach konsultacji społecznych

  2020-04-01 12:56

  Informacja o wynikach przeprowadzonych konsultacji społecznych z mieszkańcami Cieszyna projektu uchwały Rady Miejskiej Cieszyna w sprawie określenia szczegółowego sposobu konsultowania projektów aktów prawa miejscowego z radami działalności pożytku publicznego lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

 • USTAWA z dnia 31 marca 2020 r.

  2020-04-01 12:00

   

  o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw. Czytaj