Wyszukiwarka
eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

Rozlicz PIT w Cieszynie
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.
Przekaż 1% w Cieszynie

Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.

Oficjalna strona
Miasta Cieszyn:

Oficjalna strona Miasta Cieszyn

Deklaracja dostępności
Strona zgodna z:
Valid XHTML 1.1

Budżet Obywatelski na 2020 – opisy projektów poddanych pod głosowanie

Aktualności » Budżet Obywatelski na 2020 – opisy projektów poddanych pod głosowanie

2020-01-03 08:34

  

Zachęcamy do zapoznania się z opisami projektów, które zostały poddane pod głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2020. Czy będzie to inwestycja w wyposażenie, remonty, czy też wybudowanie czegoś całkiem nowego? Decyzja należy do Was!
 

Głosowanie rozpocznie się 10 stycznia i potrwa do 10 lutego. Głos można oddać za pośrednictwem platformy www.cieszyn.budzet-obywatelski.org. Pamiętajcie! Każdy mieszkaniec miasta może wypełnić tylko jeden formularz do głosowania i oddać głos na tylko jeden projekt. Zachęcamy do głosowania!Numer projektu: 2
Lokalizacja: 6 jednostek OSP w Cieszynie: ul. Kościuszki 3, ul. Frysztacka 131, ul. Bielska 160 A, ul. Zagrodowa 2, ul. Hallera 161, ul. Hażlaska 116

„Strażacy OSP dla bezpiecznego Cieszyna” - zakup specjalistycznego sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla jednostek OSP Miasta Cieszyna.

Projekt zakłada zakup specjalistycznego sprzętu ratowniczego dla wszystkich jednostek OSP znajdujących się w Cieszynie, niezbędnego do skutecznego prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych oraz ochrony strażaków podczas działań ratowniczych. Zakup specjalistycznego sprzętu podniesie gotowość jednostek OSP w Cieszynie oraz znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Cieszyna.


Numer projektu: 6
Lokalizacja: Powiatowy Ośrodek Wsparcia, ul. Mała Łąka 17a, dz. nr 20/4 obr. 26

OBYWATELSKA FABRYKA RADOŚCI

Projekt zakłada połączenie dwóch zadań: odpowiedzialności obywatelskiej i integracji na podłożu rozwoju i dobrej zabawy dzieci i młodzieży. Zadaniem projektu jest rozszerzenie placu zabaw z istniejących dwóch huśtawek i domku dla dzieci o dodatkowe elementy placu zabaw. Ogólnodostępne miejsce spotkań dla rodziców ze swoimi dziećmi, z uwagi że umiejscowione przy Ośrodku /POW/ dla osób doznających przemocy domowej, umożliwia ich integrację ze społeczeństwem oraz zwiększa świadomość obywatelską.


Numer projektu: 7
Lokalizacja: Park Kościelny między ulicami: Plac Kościelny i Stalmacha, dz. nr 37 obr. 45

PARK MIĘDZYPOKOLENIOWY

Projekt dotyczy rewitalizacji Parku Kościelnego w Cieszynie, przy ul Stalmacha, w sąsiedztwie Kościoła Jezusowego. Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa oraz modernizacja jednego z najpiękniejszych parków w mieście. Projekt zakłada wprowadzenie nowoczesnego, ekologicznego oświetlenia oraz monitoringu zapewniających bezpieczeństwo użytkownikom. Zostanie poprawiona jego dostępność, estetyka i wyposażenie z uwzględnieniem potrzeb różnych grup wiekowych - dzieci, młodzieży, a także seniorów.


Numer projektu: 12
Lokalizacja: Osiedle Podgórze, dz. nr 30/1 obr. 47, dz. nr 33/5 obr. 47

BANOTRACK – tor do rekreacyjnej i treningowej jazdy na rowerze, hulajnodze, łyżworolkach i deskorolce

"Banotrack" - pumptrack - tor, który składa się z wielu zakrętów i muld, przeznaczony do jazdy jednośladem; rowerem, hulajnogą, a także na łyżworolkach i deskorolce. Przeznaczony jest zarówno dla profesjonalistów, pasjonatów jak i całych rodzin. Korzystając z niego można ćwiczyć koordynację ruchową, refleks, zmysł równowagi i kondycję. Poprzez intuicyjne i skoordynowane ruchy ’góra–dół’ (wykorzystując ukształtowanie toru), możemy poruszać się po nim praktycznie bez pedałowania, czy odpychania.


Numer projektu: 13
Lokalizacja: Stadion Pod Wałką, ul. Adolfa „Bolko” Kantora 10

Zakup i montaż nagłośnienia na stadionie Pod Wałką

Projekt zakłada zakup i montaż nagłośnienia wraz z koniecznym osprzętem na stadionie Pod Wałką. Obecnie rozgrywa tam mecze m.in. seniorska drużyna CKS PIAST, klubu największego cieszyńskiego piłkarza - Ireneusza Jelenia. Ponadto odbywają się tam festyny sportowe dla dzieci i inne eventy. Stadion nie posiada żadnego nagłośnienia. Zakup sprzętu sprawi, że atmosfera każdego meczu będzie jeszcze lepsza, a kibice będą mieli bieżące informacje od konferansjera.


Numer projektu: 14
Lokalizacja: chodnik wzdłuż ul. Moniuszki, od skrzyżowania z ul. Chopina do skrzyżowania z ul. Szymanowskiego

Nowy chodnik wraz z ławkami na Osiedlu Liburnia

Budowa nowego chodnika dla pieszych (o szerokości 2,5 m) pomiędzy ul. Chopina a ul. Szymanowskiego (400 metrów) wraz z zatoczkami na ławki i ławkami dwustronnymi - miejsca bezpiecznej komunikacji i wypoczynku dla pieszych – w miejsce istniejącego obecnie nierównego i zrujnowanego, wąskiego pasa asfaltowego będącego obecnie "chodnikiem".


Numer projektu: 17
Lokalizacja: teren OSP Cieszyn Marklowice, dz. nr 41/1 obr. 79

Siłownia pod chmurką koło placu zabaw przy ul. Zagrodowej

Kompleks urządzeń siłowych oraz zestaw sprawnościowy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Z siłowni może skorzystać każdy, o każdej porze. Zostanie ona stworzona koło placu zabaw tak, aby opiekunowie mogli aktywnie spędzić czas, podczas zabawy dzieci. Idealna siłownia do doskonalenia swojej sprawności ruchowej oraz dla pasjonatów kalisteniki. Doskonałe miejsce do wspólnych spotkań i aktywnego spędzenia czasu zarówno dla lokalnej społeczności jak i pozostałych mieszkańców Cieszyna.


Numer projektu: 18
Lokalizacja: Park Rekreacyjny Cieślarówka

Tor dla rowerów, hulajnóg i rolek czyli „Pumptrack” z muldami i zakrętami na cieszyńskiej Cieślarówce

Tor rowerowy typu „pumptrack” to plac zabaw dla dzieci i dorosłych. Umożliwia płynną i bezpieczną jazdę po odpowiednio zaprojektowanym i zapętlającym się jednokierunkowym pasie ścieżki. Składa się z cyklicznie rozlokowanych małych wzniesień i zakrętów, pozwalających na pokonanie całej jego długości jedynie przy pomocy naprzemiennego sprężania i rozprężania mięśni nóg i rąk. Przeznaczony dla rowerów, hulajnóg i rolek, jest miejscem spotkań, rozwoju pasji oraz sprawności fizycznej.


Numer projektu: 19
Lokalizacja: Biblioteka Miejska w Cieszynie, ul. Głęboka 15, dz. nr 51 obr. 46

TWOJE MEDIA W BIBLIOTECE

Projekt obejmuje zakup 12 zestawów komputerowych wraz z oprogramowaniem, serwera plików, urządzenia wielofunkcyjnego i laptopa do sali multimedialnej Biblioteki Miejskiej w Cieszynie pn. "TWOJEmedia", gdzie prowadzone są warsztaty i kursy komputerowe dla mieszkańców Cieszyna, w tym Seniorów. Celem projektu jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu poprzez bezpłatny dostęp do nowoczesnego sprzętu, nowych technologii i Internetu oraz pomoc mieszkańcom w zdobywaniu wiedzy i umiejętności cyfrowych.


Numer projektu: 20
Lokalizacja: Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Gen. J. Hallera 8, dz. nr 9 obr.52

„BIEŻNIA – BIEG PO ZDROWIE”. Budowa 4-torowej bieżni na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie

Celem projektu jest budowa 4-torowej bieżni 60-metrowej na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Cieszynie. Założeniem projektu jest podniesienie jakości wykonywania ćwiczeń na zajęciach wychowania fizycznego. Bieżnia, która powstałaby na terenie szkoły byłaby udostępniona wszystkim mieszkańcom Cieszyna. Bieżnia będzie obiektem przeznaczonym do zajęć dydaktycznych w ramach lekcji wychowania fizycznego, zajęć pozalekcyjnych typu SKS oraz do rekreacyjnego uprawiania sportu poza godzinami lekcyjnymi.


Numer projektu: 22
Lokalizacja: dz. nr 8/1 obr. 18

Nowa nawierzchnia miejsc parkingowych i fragmentu jezdni na ul. Dyboskiego w Cieszynie

Realizacja projektu poprawi estetykę w rejonie osiedla "Bobrek - Zachód". Fragment modernizowanego parkingu i nawierzchni jezdni poprawi bezpieczeństwo użytkowników parkingu i wpasuje się pomiędzy już zagospodarowane tereny infrastruktury osiedla (wybrukowane parkingi, asfaltowe drogi) stanowiąc jednolitą całość.


Numer projektu: 28
Lokalizacja: Park pod Wałką w obszarze trasy „parkrun”

SPORTOWO-PARKOWO

Projekt polega na uzupełnieniu istniejącej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej terenu parku Pod Wałką (w tym w rej. Al. Łyska) na trasie biegowej inicjatywy "parkrun". Obejmuje trzy działania: 1) ustawienie altany w rejonie startu biegu "parkrun", to jest na wysokości budynku hali sportowej przy Al. Łyska; 2) wykonanie zdroju wraz z przyłączem wody; 3) poprawę nawierzchni ścieżek parkowych na trasie biegu "parkrun". Działania te wesprą aktywną sportowo społeczność Cieszyna i Czeskiego Cieszyna.


Numer projektu: 29
Lokalizacja: Park Kasztanowy, ul. Wojska Polskiego/ul. Gen. Sikorskiego, dz. nr 18 obr. 53

SIŁOWNIA POD KASZTANAMI – miejscem na poprawę sprawności fizycznej, aktywny wypoczynek oraz integrację w środowisku lokalnym.

Projekt dotyczy budowy plenerowej siłowni w Parku Kasztanowym przy istniejącym już Placu Zabaw. Obiekt przeznaczony będzie dla wszystkich grup wiekowych: dorosłych, dzieci i młodzieży, w tym uczniów pobliskich szkół, osób starszych i osób z dysfunkcjami. Budowa plenerowej siłowni będzie szansą na aktywne spędzanie wolnego czasu z jednoczesną korzyścią dla zdrowia. Pozwoli mieszkańcom Cieszyna na utrzymanie ciała w nienagannej kondycji w otoczeniu przyrody.


Numer projektu: 30
Lokalizacja: dz. nr 15/10 obr. 28

Zielony DZIECIniec na Wzgórzu Zamkowym

Powstanie na dziedzińcu Zamku na Wzgórzu Zamkowym miejsce międzypokoleniowych spotkań, relaksu, kreatywnej zabawy dla dzieci i dorosłych, a także angażującej edukacji, z naciskiem na uwrażliwianie na przyrodę. Projekt zakłada stworzenie zielonej przestrzeni - posadzenie roślin, naprawę i produkcję mebli, zadbanie o dostęp do wody oraz miejsc zacienionych, zbudowanie panelu edukacyjnego, zakup mini sceny, a także utworzenie "zielonego biura".

 

Więcej informacji: https://cieszyn.budzet-obywatelski.org/