DEPRESJA - Pismo Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Cieszynie

Aktualności » DEPRESJA - Pismo Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Cieszynie

2017-04-06 12:30

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia, obchodzonego 7 kwietnia, Światowa Organizacja Zdrowia każdego roku wybiera, z punktu widzenia zdrowia publicznego inny obszar, poświęcony konkretnym zagadnieniom  i problemom zdrowotnym ważnym dla ludzi na całym świecie.

Tegorocznym tematem przewodnim ww. Dnia  jest depresja. 

Depresja dotyka ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk i mieszkających we wszystkich krajach. Jest przyczyną cierpień psychicznych i negatywnie wpływa na zdolność cierpiących na depresję osób do wykonywania nawet najprostszych codziennych czynności, a niekiedy prowadzi do zniszczenia relacji z rodziną i przyjaciółmi i niezdolności do pracy zarobkowej. W najgorszym przypadku depresja może być przyczyną samobójstwa i jest drugą najczęściej występującą przyczyną zgonów w grupie osób w wieku 15-29 lat.

Ale depresji można zapobiegać i można ją leczyć. Lepsze zrozumienie tego, czym jest depresja i w jaki sposób można jej zapobiegać lub leczyć, pomoże zmniejszyć stygmatyzację związaną z tą chorobą i może zachęcić więcej osób do szukania pomocy.

W załącznikach znajdziecie Państwo informacje dot. depresji