Wyszukiwarka
eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

Rozlicz PIT w Cieszynie
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.
Przekaż 1% w Cieszynie

Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.

Oficjalna strona
Miasta Cieszyn:

Oficjalna strona Miasta Cieszyn

Deklaracja dostępności
Strona zgodna z:
Valid XHTML 1.1

Działamy wspólnie!

Aktualności » Działamy wspólnie!

2020-03-27 15:47

Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski zadeklarował chęć przekazania 10 tys. maseczek dla Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Dzieli się tym samym częścią darów otrzymanych od chińskich partnerów.

 

Apel zawarty w liście do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie osób przekraczających granicę z Republiką Czeską w celach służbowych i zawodowych poparli także samorządowcy zrzeszeni w Aglomeracji Beskidzkiej. Podzielają oni głos płynący ze Śląska Cieszyńskiego ale także z powiatu wodzisławskiego. Osobne działania podejmują parlamentarzyści z naszego regionu. Poseł Przemysław Koperski przygotował w tym temacie interpelację. Wsparcia udzielił nam także senator Tadeusz Kopeć. Czekamy na odpowiedź w sprawie naszych postulatów. Jeśli utrzymany zostanie nakaz odbycia 14-dniowej kwarantanny dla osób powracających z pracy w Republice Czeskiej, to oczekujemy konkretnych propozycji wsparcia tych osób w pakiecie pomocowym w ramach tzw. tarczy antykryzysowej.

 

Cieszyński Gościniec Sportowy został udostępniony na potrzeby 18 Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego. W ten sposób zostanie zapewnione zakwaterowanie osobom pełniącym służbę na granicy.

 

Cały czas prowadzone są analizy i opracowane propozycje wsparcia dla przedsiębiorców. Pierwsze rozwiązania przedstawione zostaną w przyszłym tygodniu.

 

Apelujemy do wszystkich, aby w miarę możliwości pozostawać w domach, unikać większych skupisk, nie gromadzić się. Zadbać o swoje zdrowie, otoczyć opieką i uwagą najbliższych i sąsiadów. Place zabaw w mieście zostały zamknięte, także te funkcjonujące na terenach spółdzielni mieszkaniowych i terenach prywatnych. Dziękujemy właścicielom za zrozumienie i wsparcie naszych działań.