Energetyczny Turniej Miast - zapraszamy mieszkańców

Aktualności » Energetyczny Turniej Miast - zapraszamy mieszkańców

2017-05-15 11:35
  • Planeta Energii w Cieszynie
    Planeta Energii w Cieszynie

      Mobilne centrum nauki "Planeta Energii" zachęca do udziału w konkursie skierowanym dla mieszkańców Cieszyna. Przed nami Energetyczny Turniej Miast.

      Mobilne centrum nauki „Planeta Energii” zlokalizowane na cieszyńskim Rynku zaprasza mieszkańców miasta do odwiedzenia miasteczka w dniach 15 i 16 maja w godzinach od 15.00-18.00. Wizyta w mobilnym centrum nauki będzie również okazją do rywalizacji o dodatkową nagrodę dla dzieci z cieszyńskiego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych.

      Po godzinie 15:00 w miasteczku pojawi się sztafeta złożona z ośmiu rowerków, które zostaną podpięte do specjalnej baterii gromadzącej energię elektryczną, wyprodukowaną za pomocą siły mięśni uczestników zabawy. Mieszkańcy miasta, którzy wytworzą najwięcej prądu, zdobędą dla swojej klasy multimedialną tablicę z akcesoriami i oprogramowaniem. Liczą się również oddane głosy przez FB www.facebook.com/planetaenergiipl na galerię zdjęć, która zostanie udostępniona w poniedziałek 15 maja o godz. 14.00. Lajkować będzie można do środy do godz. 14.00.

      Zachęcamy mieszkańców Cieszyna do rywalizacji o dodatkową nagrodę dla dzieci z cieszyńskiego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych. Ogłoszenie wyników Energetycznego Turnieju Miast nastąpi w czerwcu! Honorowy patronat nad wizytą mobilnego centrum nauki „Planeta Energii” w Cieszynie - sprawuje Ryszard Macura, Burmistrz Miasta Cieszyna.