Wyszukiwarka
eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

Rozlicz PIT w Cieszynie
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.
Przekaż 1% w Cieszynie

Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.

Oficjalna strona
Miasta Cieszyn:

Oficjalna strona Miasta Cieszyn

Deklaracja dostępności
Strona zgodna z:
Valid XHTML 1.1

Jak będzie wyglądał węzeł przesiadkowy w Cieszynie?

Aktualności » Jak będzie wyglądał węzeł przesiadkowy w Cieszynie?

2014-11-13 08:47
  • Plac przy ul. Hajduka /fot. BZ
    Plac przy ul. Hajduka /fot. BZ

      Podpisaniem umowy zakończyło się postępowanie przetargowe na opracowanie dokumentacji projektowej oraz sporządzenie kosztorysów inwestorskich w ramach zadania „Budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego w Cieszynie”. 12 października zawarłem umowę z Pracownią Projektową ARCHEX s.c. Anna Laskowska-Łapa, Wojciech Łapa z Bielska-Białej. 

      Docelowy projekt zagospodarowania nieruchomości przy ul. Hajduka, które w niedalekiej przyszłości będą pełnić funkcję dworca autobusowo-kolejowego wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą, poznamy w kwietniu 2015 roku. Projekt obejmować będzie m.in.: gruntowny remont i modernizację zabytkowego budynku dworca kolejowego, budowę przeszklonego pawilonu z funkcją poczekalni, co najmniej 6 zadaszonych miejsc przystankowych, miejsc postojowych dla taksówek, ścieżki pieszo-rowerowej i parkingu dla samochodów i rowerów, a także przebudowę ulicy Hajduka oraz budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Bobrecka – Hajduka. 

      Sporządzając projekt, wykonawca będzie opierał się na koncepcji urbanistyczno-architektonicznej ARPA Architektonicznej Pracowni Autorskiej Jerzego Gurawskiego z Poznania – koncepcja ta wygrała ogłoszony przeze mnie w I kwartale br. konkurs na budowę węzła.

Mieczysław Szczurek
Burmistrz Cieszyna