Wyszukiwarka
eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

Rozlicz PIT w Cieszynie
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.
Przekaż 1% w Cieszynie

Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.

Oficjalna strona
Miasta Cieszyn:

Oficjalna strona Miasta Cieszyn

Deklaracja dostępności
Strona zgodna z:
Valid XHTML 1.1

Jedziesz do pracy za granicę? Nie zapomnij dokumentów!

Aktualności » Jedziesz do pracy za granicę? Nie zapomnij dokumentów!

2020-03-15 17:43

Od 15 marca obowiązują ograniczenia na przejściach granicznych. Osoby przekraczające granicę w celach zawodowych czy służbowych potrzebują mieć ze sobą potwierdzające ten fakt dokumenty.

Każda osoba przekraczająca granicę w celach zawodowych lub służbowych zobowiązana jest mieć ze sobą paszport bądź dowód osobisty. Osoby zatrudnione w czeskich firmach powinny mieć ponadto ze sobą umowę o pracę lub zaświadczenie o zatrudnieniu wystawione przez pracodawcę. Prywatni przedsiębiorcy, prowadzący w Republice Czeskiej działalność gospodarczą, powinni mieć przy sobie zaświadczenie potwierdzające prowadzenie tej działalności.

W każdym innym przypadku przekroczenie granicy i powrót do Polski skutkuje obowiązkiem odbycia 14-dniowej domowej kwarantanny.

Zmiany funkcjonowania na granicy reguluje rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego.

W związku z zamknięciem granic w Republice Czeskiej, osoby podróżujące służbowo do Polski, zobowiązane są do posiadania przy sobie poza paszportem lub dowodem osobistym zaświadczenia z pracy/umowy o pracę/potwierdzenie prowadzenia działalności gospodarczej.