Wyszukiwarka
eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

Rozlicz PIT w Cieszynie
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.
Przekaż 1% w Cieszynie

Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.

Oficjalna strona
Miasta Cieszyn:

Oficjalna strona Miasta Cieszyn

Deklaracja dostępności
Strona zgodna z:
Valid XHTML 1.1

Komunikat w sprawie akcji rozliczenia rocznego za 2017 rok.

Aktualności » Komunikat w sprawie akcji rozliczenia rocznego za 2017 rok.

2018-02-13 14:55

W związku z tym, iż od 1 stycznia 2018r. rozpoczęła się akcja rozliczeń rocznych za 2017r. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Cieszynie informuje, że zeznania podatkowe składane, w formie papierowej, w siedzibie Urzędu Skarbowego będą wprowadzane w całości do systemu komputerowego bezpośrednio przy podatniku, co wiązać się będzie ze znacznie wydłużonym czasem oczekiwania na obsługę.

W związku z powyższym, kierując się poszanowaniem czasu i komfortu obsługi klienta, zapraszam i zachęcam do skorzystania z najwygodniejszej formy składania zeznań za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Taka forma rozliczenia się z podatku, to nie tylko oszczędność czasu, ale i gwarancja,że zeznanie zostało poprawnie wypełnione, ponieważ system automatycznie sprawdza, czy we wszystkie pola formularza zostały wpisane niezbędne informacje, jak również czy nie ma w nim błędów rachunkowych.

Adres strony internetowej http://www.finanse.mf.gov.pl/pp/e-deklaracje, z której można pobrać Aplikację e-Deklaracje Desktop umożliwiającą przesłanie zeznania podatkowego drogą elektroniczną.

Jednocześnie informuję, iż w celu autoryzacji przesyłanego elektronicznie rozliczenia rocznego, należy podać kwotę przychodu podatnika wynikającą z zeznania za 2016 rok.

W celu ułatwienia podatnikom wykonania ustawowego obowiązku złożenia zeznania rocznego, w siedzibie Urzędu Skarbowego w Cieszynie – sala obsługi klienta na parterze, dostępne są stanowiska komputerowe, na których klienci mogą samodzielnie wysłać swoje zeznania, korzystając z pomocy pracowników Urzędu.