Wyszukiwarka
Rozlicz PIT w Cieszynie
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.
Przekaż 1% w Cieszynie

Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.

Oficjalna strona
Miasta Cieszyn:

Oficjalna strona Miasta Cieszyn

Strona zgodna z:
Valid XHTML 1.1

Nowe autobusy w Cieszynie i zmiany w cenach biletów

Aktualności » Nowe autobusy w Cieszynie i zmiany w cenach biletów

2019-12-18 15:23

Na cieszyńskie ulice wyjechały dwa zakupione przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie sp. z o.o. autobusy. Od 1 stycznia 2020 r. wejdzie w życie nowy cennik za bilety kupowane bezpośrednio u kierowcy oraz bilety jednorazowe.

Nowoczesne składy są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych a także osób podróżujących z dziećmi w wózkach, są to nieskopodłogowe, klimatyzowane autobusy, wyposażone m.in. w automatyczną skrzynię biegów. Koszt jednego to ok. 800 000 zł.

- Zależy nam na sprawniejszym funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Cieszynie, dlatego zakupiliśmy dwa nowe autobusy, idąc dalej z realizacją planów, od 1 stycznia 2020 r. zmieniany ceny biletów – wyjaśnia Przemysław Major, wiceburmistrz Cieszyna.

Bilety jednorazowe, które można zakupić u kierowcy, od 1 stycznia 2020 r. będą kosztowały 4 zł. Obecnie jest to kwota 3,4 zł. - Zmiana spowodowana jest przede wszystkim tym, że zbyt duża ilość pasażerów, mieszkańców i turystów, kupowała bilety u kierowcy, co wydłużało czas postoju i powodowało opóźnienia w ramach rozkładu jazdy – wyjaśnia wiceburmistrz.

Od 1 stycznia zmienią się także ceny biletów jednorazowych, które można kupić w ramach karty miejskiej. Podwyżka o 20 gr z 2,8 zł na 3 zł podyktowana jest podniesieniem płacy minimalnej i kosztami funkcjonowania komunikacji miejskiej.

Nie zmieniamy cen biletów okresowych, chcemy zachęcić mieszkańców, żeby korzystali z tego rozwiązania. Korzystanie z karty miejskiej pozwala nam monitorować zainteresowanie podróżnych poszczególnymi połączeniami – dodaje wiceburmistrz Major.

W środę, 18 grudnia, miała miejsce na płycie Rynku prezentacja autobusów dla przedstawicieli regionalnych mediów.