Wyszukiwarka
eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

Rozlicz PIT w Cieszynie
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.
Przekaż 1% w Cieszynie

Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.

Oficjalna strona
Miasta Cieszyn:

Oficjalna strona Miasta Cieszyn

Deklaracja dostępności
Strona zgodna z:
Valid XHTML 1.1

Otwarcie żłobków i przedszkoli - informacja

Aktualności » Otwarcie żłobków i przedszkoli - informacja

2020-04-30 19:15

Szanowni Państwo!
Od wczoraj otrzymuję mnóstwo zapytań w sprawie ogłoszonego przez rząd drugiego etapu odmrażania gospodarki w zakresie organizowania opieki w żłobkach i przedszkolach. Zastanawiacie się, jak zorganizowane ich działanie będzie w Cieszynie.

Jesteśmy świadomi, jak dużym utrudnieniem było dla Państwa zamkniecie tych placówek.Musimy przygotować przedszkola i żłobki zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, Inspekcji Sanitarnej i Ministerstwa Edukacji Narodowej, które dopiero wczoraj zostały opublikowane. Organizacja bezpiecznego pobytu dzieci w żłobkach czy przedszkolach na tym etapie epidemii będzie się bowiem znacznie różniła od tego, do czego wszyscy byliśmy przez lata przyzwyczajeni i wymaga więcej czasu na przygotowanie.

Nie mamy wątpliwości, że i Państwo jako rodzice bardzo odpowiedzialnie podchodzicie do tematu powrotu Waszych pociech do żłobka lub przedszkola, ponieważ dyrektorzy naszych placówek dzisiaj konsultowali się z Państwem w tym zakresie. Decyzje są różne, ale wszystkie one są dla nas bardzo ważne. Bezpieczeństwo i dobro naszych najmłodszych musi się oprzeć na współpracy i wzajemnym zrozumieniu oraz zaufaniu.
Aby spełnić wszystkie zalecenia, dostosowujemy obiekty, procedury i wyposażenie. Przeprowadzimy stosowne szkolenia personelu i na bieżąco będziemy monitorować sytuację oraz rozwiązywać pojawiające się problemy.

Ostateczna decyzja co do terminu i zakresu otwarcia żłobków i przedszkoli zostanie podjęta początkiem przyszłego tygodnia. Bardzo prosimy o cierpliwość i zrozumienie obecnej sytuacji.

Krzysztof Kasztura
I Zastępca Burmistrza Miasta Cieszyna