Pamiętajmy o odśnieżaniu

Aktualności » Pamiętajmy o odśnieżaniu

2019-01-09 09:56

Temperatura spadła poniżej zera i dodatkowo wystąpiły opady śniegu. Z uwagi na powyższe Strażnicy Miejscy podczas patrolowania miasta zwracają szczególną uwagę na utrzymanie w odpowiednim stanie chodników, na których zalega śnieg, błoto pośniegowe.

Osobom odpowiedzialnym wydawane są polecenia oczyszczenia chodników z zalegającego śniegu i wszelkich zanieczyszczeń występujących na ciągach pieszych.
Po raz kolejny Straż Miejska przypomina o obowiązku uprzątnięcia z powierzchni chodnika położonego wzdłuż nieruchomości błota, śniegu, lodu oraz innych zanieczyszczeń.

W związku z opadami śniegu właściciele i zarządcy nieruchomości powinni pamiętać o konieczności odśnieżania dachów i usuwania lodowych sopli.
Odśnieżanie dachu i usuwanie sopli należy do obowiązków właściciela bądź zarządcy nieruchomości. Szczególną uwagę należy zwrócić na obiekty wielkopowierzchniowe, m.in. hipermarkety, hale targowe i sportowe oraz magazyny.
Właściciel bądź zarządca, który nie wywiąże się z obowiązku odśnieżania dachu może zostać ukarany mandatem. Można również wprowadzić natychmiastowy zakaz użytkowania obiektu.