Wyszukiwarka
eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

Rozlicz PIT w Cieszynie
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.
Przekaż 1% w Cieszynie

Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.

Oficjalna strona
Miasta Cieszyn:

Oficjalna strona Miasta Cieszyn

Deklaracja dostępności
Strona zgodna z:
Valid XHTML 1.1

Przedszkola i żłobki w Cieszynie nie zostaną otwarte 6 maja

Aktualności » Przedszkola i żłobki w Cieszynie nie zostaną otwarte 6 maja

2020-05-04 18:38

Drodzy Rodzice,
Zgodnie z deklaracją informuję że przedszkola i żłobki w Cieszynie nie zostaną otwarte 6 maja. 
Dostosowanie do zaleceń Inspekcji Sanitarnej i Ministerstwa Zdrowia zwłaszcza w zakresie zapewnienia środków ochrony oraz dezynfekcji placówek wymaga czasu i wyjaśnienia wszelkich wątpliwości. Otrzymaliśmy również dzisiaj pismo z Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego z prośbą o niepodejmowanie tej decyzji z uwagi na wzrost w ostatnich dniach liczby zachorowań w naszym województwie.  
Uważam że taka decyzja może zostać podjęta tylko, kiedy będziemy pewni, że jesteśmy w stanie zapewnić  dzieciom i pracownikom  bezpieczeństwo. 
Musi to być wspólna decyzja przede wszystkim Was - rodziców, dyrektorów jednostek i burmistrza jako organu prowadzącego. Wiemy, że wielu z Was jest gotowych posłać dzieci do żłobka czy przedszkola, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby było to możliwe od 13 maja. Oczywiście jeśli sytuacja epidemiczna w Cieszynie nie ulegnie zaostrzeniu.
W związku z ograniczeniami liczby dzieci w grupach nie wszystkie chętne osoby będą mogły wysłać do żłobka czy przedszkola swoje pociechy. W związku z tym będziemy prosić o wypełnienie deklaracji, które znajdą Państwo na stronach internetowych miasta i jednostek, bowiem wznowienie pracy przedszkoli i żłobków to wyjście naprzeciw potrzebom rodziców, którzy muszą wrócić do pracy, tj. przykładowo pracowników służby zdrowia, służb mundurowych czy pracowników handlu i produkcji branż związanych ze zwalczaniem COVID-19. Ich dzieci w pierwszej kolejności powinny skorzystać z opieki instytucjonalnej. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek.