pytanie zamknięte 
 
Ocena pytania:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KS PIAST Cieszyn
Autor Wiadomość
lapis Offline


Liczba postów: 9
Dołączył: Feb 2011
Post: #1
KS PIAST Cieszyn
Panie Burmistrzu.
Klub sportowy KS Piast istnieje do dzisiaj. Prowadził kiedyś działalność gospodarczą. Żona pracowała w tym klubie, który zatrudniał pracownice w "Olzie" w Cieszynie przez dwa lata. Ostatnio starała się o dokumentację dotyczącą stażu pracy do przedstawienia w ZUS-ie. Niestety od klubu Piast nie może uzyskać zadnej dokumentacji ponieważ dokumentacja jest zamknięta w pomieszczeniu w MOSIR Cieszyn i wejść do tego pomieszczenia nikt nie może, prócz podobno ludzi z tego klubu. Klub Piast to klub miasta. Proszę o odpowiedż, kto jest odpowiedzialny za dostęp do dokumentacji byłych pracowników klubu, które to dokumenty są potrzebne do otrzymania świadczeń emerytalnych. Czy miasto może wyznaczyć pracowników, którzy zinwentaryzują te dokumenty. Wszystko wskazuje, że to miasto powinno zająć się ta sprawą.Sprawa jest bardzo pilna i dotyczy wielu ludzi.Gdziekolwiek nie pytać to odsyłają do kogoś innego, typowy brak odpowiedzialności.
05-03-2012 13:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Burmistrz Miasta Cieszyna Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 419
Dołączył: Jan 2011
Post: #2
RE: KS PIAST Cieszyn
Klub Sportowy Piast jest stowarzyszeniem działającym na podstawie ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach. (tekst jednolity: Dz.U. z 2001 roku, Nr 79, poz. 855 z późn. zm.).
KS Piast posiada osobowość prawną oraz organy zgodnie z wpisem do rejestru prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej, Wydział VIII KRS i w związku z tym jedynie te organy stowarzyszenia są uprawnione do reprezentowania KS Piast.
Wszelkie pytania oraz wnioski należy zatem kierować do władz tego stowarzyszenia, zrzeszającego osoby fizyczne.
Miasto Cieszyn nie ma żadnego prawa do dysponowania dokumentacją jakiegokolwiek stowarzyszenia czy innego podmiotu, którego nie jest członkiem ani nie zasiada w jego organach. KS Piast należy traktować jako podmiot niezależny od jakichkolwiek władz samorządowych czy państwowych. Jest bowiem dobrowolnym, samorządnym i trwałym zrzeszeniem działającym w oparciu o swój statut i obowiązujące przepisy.
W związku z pojawiającymi się informacjami o braku możliwości wyegzekwowania od władz KS Piast dokumentów, wystąpię do Starosty Cieszyńskiego jako osoby do której właściwości należy nadzór nad Klubem, z wnioskiem o podjęcie przewidzianych prawem działań.

Z poważaniem,
Mieczysław Szczurek
23-03-2012 13:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pytanie zamknięte