EKO FASHION 2018 - pokaz mody ekologicznej przedszkolaków

Kampania edukacyjna Kampania edukacyjna » EKO FASHION 2018 - pokaz mody ekologicznej przedszkolaków

Data:2018-04-03 10:05
  • zdj. Marek Fiedor
    zdj. Marek Fiedor

EKO FASION 2018 -

pokaz mody ekologicznej przedszkolaków juz za nami  

W dniu 24 października 2018 r. po raz pierwszy w Cieszynie zorganizowano pokaz mody ekologicznej przedszkolaków, w której swoje ekologiczne stroje zaprezentowało 12 cieszyńskich przedszkoli. Jako miejsce pokazu wybrano Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie, który podczas imprezy gościł ponad 330 przedszkolaków wraz z opiekunami. Gości w Teatrze przywitał Burmistrz Miasta Cieszyna Ryszard Macura. Każde przedszkole zaprezentowało dwa stroje wykonane z surowców wtórnych, czyli po scenie cieszyńskiego Teatru w takt muzyki przemaszerowało 24 przedszkolaków. Oceny i wyboru najlepszych strojów dokonała komisja konkursowa biorąc pod uwagę: zgodność stroju ekologicznego z tematem przewodnim, pomysłowość, staranność wykonania oraz sposób prezentacji. Zwycięscy otrzymali bony o wartości 400 zł, 300 zł oraz 200 zł, które wręczył Zastępca Burmistrza Miasta Cieszyna Aleksander Cierniak.

Wśród zwycięzców znalazły się przedszkola:

I miejsce: Przedszkole nr 7

II miejsce: Niepubliczne Przedszkole im. „Jasia i Małgosi”

III miejsce: Niepubliczne Przedszkole Zdrowotno-Ekologiczne „Jacek i Agatka”

Dodatkowo dzieci prezentujące stroje otrzymały dyplomy i drobne upominki. Jednakże na pokazie mody impreza się nie kończyła. Dla dzieci z publiczności przegotowano konkursy o tematyce ekologicznej, a na pożegnanie przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne „Czerwony Kapturek”. Bajka dobrze znana wszystkim dzieciom tym razem przybliżała również temat niewłaściwego zachowania w lesie, jak np. rozrzucanie śmieci. Organizatorem pokazu był Burmistrz Miasta Cieszyna w imieniu którego działał Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa, a za przeprowadzanie całej imprezy odpowiadało Studio Teatralne SZTUKA z Trzebini.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy (zdj. Marek Fiedor):https://photos.google.com/share/AF1QipNbns1ulf0U-QwF860AyPztD41ZRW2G7F1N6gxaW2fd_6q-RVRAErzwGhTELayU8w?key=cDdqLXFUN0M1VW14WDEtNThlcmVYR01TQjAwWU9B