PIKNIK EKOLOGICZNY 21.09.2018 r. - relacja z imprezy

Kampania edukacyjna Kampania edukacyjna » PIKNIK EKOLOGICZNY 21.09.2018 r. - relacja z imprezy

Data:2018-10-01 13:33

W piątek 21 września, w godzinach dopołudniowych, na płycie cieszyńskiego rynku było gwarno, wesoło i ciekawie. Tego dnia Wydział Ochrony Środowiska UM w Cieszynie, we współpracy z Teatrem Kultureska z Trzemeśni, Fundacją EKO z Wilkowic, Klubem Kolarskim „Ondraszek” z Cieszyna i Polskim Czerwonym Krzyżem z Cieszyna, zorganizowali imprezę przeznaczoną dla uczniów szkół podstawowych pod nazwą „Piknik ekologiczny”. Impulsem do organizacji tego wydarzenia była chęć przybliżenia dzieciom wiedzy na temat ochrony środowiska, cykliczna akcja „Sprzątanie Świata - Polska 2018” i przypadający następnego dnia „Światowy Dzień bez Samochodu”.

Tegoroczne cieszyńskie obchody powyższej międzynarodowej akcji składały się z trzech bloków:

  1. przeznaczonego dla uczniów cieszyńskich szkół podstawowych i średnich, w ramach którego - jak co roku - odbyło się sprzątnie wyznaczonych rejonów Cieszyna;

  2. przeznaczonego dla dzieci młodszych (I-IV klasy), w ramach którego odbył się pełen muzyki, tańca i zabawy spektakl „Bajeczna Fiesta”, ekologiczne zabawy ruchowe dla dzieci, „Koło Fortuny” z pytaniami ekologicznymi i punkt, w którym rozdawane były torby bawełniane w zamian za zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz punkt wymiany starych niezniszczonych książek/gier na inne. W trakcie imprezy dzieci mogły również zapoznać się z działaniem śmieciarki, którą prezentowała firma EKOPLAST-PRODUKT s.c;

  3. przeznaczonego dla dzieci starszych (V-VIII klasa), propagujący wśród młodzieży oszczędzanie energii, racjonalne gospodarowanie odpadami, turystykę rowerową i zasady udzielania pierwszej pomocy.

Na zakończenie odbył się happening „Miasto bez spalin i hałasu wyzwaniem naszych czasów”, którego uczestnicy wspólnie bawiąc się skandowali hasła i zdobywali wiedzę o ochronie środowiska, zasadach recyklingu oraz ekologii.

Przy pięknej pogodzie, dzieci i młodzież wraz z opiekunami, miło i pożytecznie spędzili czas na zabawach, konkursach, pogadankach i rywalizacji w zawodach sportowych. Zwycięzcy otrzymali nagrody, drobne upominki i gadżety. W imprezie wzięło udział około 500 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych Cieszyna.

Galeria zdjęć: https://photos.app.goo.gl/w3jztbpTTDowfW1L8

Pisali o nas: https://sci24.pl/piknik-ekologiczny/