Wyszukiwarka
eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

Rozlicz PIT w Cieszynie
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.
Przekaż 1% w Cieszynie

Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.

Oficjalna strona
Miasta Cieszyn:

Oficjalna strona Miasta Cieszyn

Deklaracja dostępności
Strona zgodna z:
Valid XHTML 1.1

Sprzęt komputerowy dla cieszyńskich szkół

Aktualności » Sprzęt komputerowy dla cieszyńskich szkół

2020-04-09 08:23

100 000 zł z programu Cyfrowa Polska otrzyma Miasto Cieszyn na zakup 50 komputerów do szkół podstawowych. Zakup kolejnych 50 sztuk sfinansuje Fundacja Łatka.

- Nasz wniosek został pozytywnie rozpatrzony, otrzymamy pełną kwotę, o jaką wnioskowaliśmy. Zakupimy 50 komputerów, które trafią do cieszyńskich szkół już pod koniec przyszłego tygodnia – zapowiada Paweł Szajor, dyrektor Centrum Usług Wspólnych.

Fundacja Łatka sfinansuje kolejny zakup komputerów dla cieszyńskich szkół. Po 10 sztuk trafi do SP1, SP3, SP4, SP6 i SP7. W czasie epidemii, kiedy nauka odbywa się w trybie zdalnym, zakupiony sprzęt trafi do uczniów, którzy nie dysponują odpowiednimi urządzeniami.
 
- W związku z zamknięciem szkół z powodu koronawirusa, wolą Fundacji Łatka jako darczyńcy jest przekazanie zakupionego sprzętu, na zasadzie bezpłatnego wypożyczenia na czas społecznej kwarantanny dla uczniów i nauczycieli, najbardziej potrzebującym uczniom z cieszyńskich szkół podstawowych do nauki online. Poprzez ten gest zniesiemy barierę dzielącą uczniów z najbiedniejszych rodzin od udziału w zajęciach e-learningowych przygotowywanych przez cieszyńskie szkoły – mówi Nina Maślanka z Fundacji Łatka i dodaje - W ubiegłych latach Fundacja Łatka spełniła już marzenie uczniów dwóch cieszyńskich szkół podstawowych (SP2 i SP5) przekazując na ich rzecz darowizny pieniężne przeznaczone na zakup łącznie 22 nowoczesnych zestawów komputerowych. Sprzęt z nowym oprogramowaniem i aktualną specyfikacją zakupiony ze środków Fundacji bez wątpienia pozwala w sposób bardziej komfortowy i innowacyjny prowadzić zajęcia dydaktyczne w tych placówkach. Cieszymy się z możliwości obdarowania komputerami kolejnych pięciu szkół. Życzymy, by kontakt młodych osób z nowoczesną technologią jak najlepiej wspierał ich szkolną edukację.

- Bardzo dziękuję za sprzęt i wrażliwość na potrzeby młodzieży. Cieszę się, że zaangażowanie Fundacji Łatka przybiera formę regularnej pomocy, zawsze po diagnozie potrzeb naszych placówek – mówi Gabriela Staszkiewicz, Burmistrz Miasta Cieszyna.

W sumie zakupiony zostanie sprzęt za 200 000 zł.