Wyszukiwarka
eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

Rozlicz PIT w Cieszynie
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.
Przekaż 1% w Cieszynie

Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.

Oficjalna strona
Miasta Cieszyn:

Oficjalna strona Miasta Cieszyn

Deklaracja dostępności
Strona zgodna z:
Valid XHTML 1.1

Trzeci przypadek zakażenia w Cieszynie

Aktualności » Trzeci przypadek zakażenia w Cieszynie

2020-03-11 15:24

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło trzeci przypadek zakażenia koronawirusem w mieście Cieszyn – 8-letnie dziecko spokrewnione z dwoma pozostałymi przypadkami. W chwili obecnej Sanepid prowadzi działania mające na celu dotarcie do wszystkich osób, które miały bezpośredni kontakt z nim i poddanie ich domowej kwarantannie. Apelujemy do rodziców, by zapewniając dzieciom opiekę, zadbali, by pozostały w domach.

Przypominamy, koronawirus w najmniejszym stopniu stanowi zagrożenie dla dzieci i młodzieży, ale mogą być one nosicielami wirusa i zarażać osoby dorosłe. Koronawirus jest szczególnie niebezpieczny dla osób z obniżoną odpornością, z chorobami przewlekłymi, seniorów.

Prosimy o stosowanie się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Dbanie o podstawowe zasady higieny osobistej, w tym częste i dokładnie mycie rąk, unikanie dużych skupisk ludzkich. W sytuacji zaobserwowania u siebie objawów infekcji, pozostanie w domu.

Osoby podejrzewające, że mogły mieć kontakt z osobami zarażonymi, w tym odwiedzające w ciągu ostatnich dwóch tygodni Szkołę Podstawową nr 5 i II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie, które zauważyły u siebie objawy infekcji proszone są o ograniczenie kontaktów z innymi do minimum i telefoniczne powiadomienie Sanepidu – pod dostępnym całodobowo nr tel. 502 281 673.