Wyszukiwarka
eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

Rozlicz PIT w Cieszynie
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.
Przekaż 1% w Cieszynie

Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.

Oficjalna strona
Miasta Cieszyn:

Oficjalna strona Miasta Cieszyn

Deklaracja dostępności
Strona zgodna z:
Valid XHTML 1.1

Uwaga na włamywaczy w Cieszynie!

Aktualności » Uwaga na włamywaczy w Cieszynie!

2015-02-10 12:40
  • fot. KPP w Cieszynie
    fot. KPP w Cieszynie

      Apelujemy do Państwa o ostrożność i wzmożoną czujność sąsiedzką! W ostatnich dniach odnotowaliśmy wzrost włamań do mieszkań w Cieszynie. Do większości tych zdarzeń doszło w porze wieczorowej. Złodzieje wykorzystują nieobecność domowników, plądrują mieszkania i kradną pieniądze oraz biżuterię.

      Od początku roku w Cieszynie doszło do 16 włamań. Aż 6 zostało odnotowanych w miniony weekend. Pokrzywdzeni wstępnie oszacowali starty na ponad 20 tysięcy złotych. Jak wynika z analizy przestępstw kryminalnych, włamywacze okradają budynki w różnych częściach miasta, zarówno w centrum i na osiedlach. Do zdarzeń tych doszło w porze wieczorowo-nocnej. Złodzieje wykorzystują nieobecność domowników, wyłamują okna albo drzwi i okradają mieszkania. Ich łupem padają głównie pieniądze i biżuteria.

      Policjanci apelują do mieszkańców Cieszyna, aby zwracać uwagę na wszelkie nietypowe rzeczy. Naszą czujność powinny wzbudzić:

  • zaparkowane w rejonach posesji obce, nieznane pojazdy;
  • osoby budzące podejrzenie, przebywające w sąsiedztwie naszych lub sąsiednich posesji;
  • osoby poruszające się w okolicy bez konkretnego celu albo też wypytujące o sprawy związane z sąsiednimi posesjami, np. czy jest sąsiad, kiedy wróci, gdyż sprawcy w ten sposób mogą dokonywać rozpoznania przestępczego.

     Numer rejestracyjny pojazdu, rysopis podejrzanie zachowującej się osoby, nawet drobny, lecz niepokojący szczegół w zachowaniu się jakiejś osoby może być niezwykle cenny. Nie tylko w przypadku ustalania sprawców, kiedy dojdzie już do włamania, ale także w celu zapobieżenia takiemu zdarzeniu. Złodzieje wcześniej obserwują zwyczaje domowników, sprawdzają, kiedy wychodzą do pracy lub szkoły.

      Dlatego apelujemy do Państwa! Informacje o niepokojących spostrzeżeniach prosimy niezwłocznie przekazywać oficerowi dyżurnemu cieszyńskiej policji pod numery telefonów alarmowych – 997, 112 lub 33 8516 200. Zapewniamy anonimowość!

      Informacja ta może przyczynić się do szybkiego ujęcia sprawców! Pamiętajcie także o dokładnym zamknięciu wszystkich zamków w drzwiach. Nie zapomnijcie o zamknięciu okien. Jeżeli posiadacie alarm domowy uruchomcie go.

 

Materiały prasowe
Komendy Powiatowej Policji
w Cieszynie