Wyszukiwarka
eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

Rozlicz PIT w Cieszynie
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.
Przekaż 1% w Cieszynie

Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.

Oficjalna strona
Miasta Cieszyn:

Oficjalna strona Miasta Cieszyn

Deklaracja dostępności
Strona zgodna z:
Valid XHTML 1.1

W związku z pojawiającymi się nadal licznymi zapytaniami dotyczącymi rzekomego zagrożenia radiacyjnego w Polsce - informujemy

Aktualności » W związku z pojawiającymi się nadal licznymi zapytaniami dotyczącymi rzekomego zagrożenia radiacyjnego w Polsce - informujemy

2020-04-18 18:04

Szanowni Państwo, w związku z pojawiającymi się nadal licznymi zapytaniami dotyczącymi rzekomego zagrożenia radiacyjnego w Polsce chcielibyśmy poinformować o bieżącej sytuacji (na podstawie informacji otrzymanych  z Ministerstwa Spraw Zagranicznych):

„STAN NA GODZINĘ 7:00 18.04 BR. w dalszym ciągu trwa dogaszenie tlącej się ściółki w strefie wykluczenia i strefie bezwarunkowego (obowiązkowego) wysiedlenia. Liczba personelu i sprzętu biorących udział w akcji uległa zmniejszeniu obecnie jest to 716 osób oraz 113 pojazdów i statków powietrznych (3 helikoptery).

POZIOM PROMIENIOWANIA W KIJOWIE I OBW. KIJOWSKIM ORAZ ZAWARTOŚĆ CEZU-137 W POWIETRZU POZOSTAJĄ W NORMIE. Wciąż obserwowany jest jednak bardzo wysoki poziom zadymienia w Kijowie, będący przede wszystkim efektem pożarów w obw. żytomierskim. Tam płonęło prawie 4 tysięcy hektarów lasu. Stanem na godzinę 7:00 18.04 br. nie ma już obszarów objętych otwartym ogniem, ale problemem wciąż pozostaje 2,7 tysięcy hektarów tlącej się ściółki. Do gaszenia skierowano 3 samoloty An-32P i wyspecjalizowane pojazdy inżynieryjne Sił Zbrojnych UA. W akcji bierze udział 655 ludzi."

Sytuacja radiacyjna w Polsce jest stabilna:

Stacje wczesnego wykrywania skażeń promieniotwórczych NIE ZANOTOWAŁY podwyższonej mocy dawki promieniowania jonizującego. Stacje poboru aerozoli w powietrzu NIE WSKAZUJĄ na zagrożenie związane z promieniowaniem jonizującym. Wszystkie te informacje wskazują na BRAK ZAGROŻENIA RADIACYJNEGO.