Wyszukiwarka
Rozlicz PIT w Cieszynie
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.
Przekaż 1% w Cieszynie

Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.

Oficjalna strona
Miasta Cieszyn:

Oficjalna strona Miasta Cieszyn

Strona zgodna z:
Valid XHTML 1.1

Zabytki Cieszyna na Znaczkach Turystycznych

Aktualności » Zabytki Cieszyna na Znaczkach Turystycznych

2014-12-03 08:01
  • oryginalne Znaczki Turystyczne
    oryginalne Znaczki Turystyczne

       Dzięki staraniom Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza” w Cieszyńskim Centrum Informacji pojawiły się w sprzedaży Znaczki Turystyczne. Znaczki przedstawiają najbardziej znane zabytki w Cieszynie: Rotundę św. Mikołaja i Wieżę Piastowską, Studnię Trzech Braci i Ratusz.

       Pomysł promowania atrakcji turystycznych na znaczkach zrodził się w Czechach i są one tam najbardziej popularne, ale w niedługim czasie zagościły także w wielu innych krajach, takich jak Słowacja, Niemcy, Ukraina, Austria, Węgry, Słowenia, Rumunia, Holandia, Szwajcaria, Wielka Brytania, Włochy, Rosja, Australia, Francja, Norwegia, Hiszpania, Chorwacja, USA oraz również w Polsce. 

       Znaczek Turystyczny wyznacza miejsce, do którego dotarł turysta. Są to zamki, miasta, szczyty górskie, jaskinie, biegi rzek, zabytki techniki i wiele, wiele innych. Jest on też zachętą do zwiedzania tych miejsc, a jednocześnie wyjątkową pamiątką.

       Każdy znaczek ma nadany numer i w dostępnych punktach sprzedaży ma jednakową cenę (7 zł).

       Zapraszamy turystów i kolekcjonerów do zaopatrzenia się oryginalne Znaczki Turystyczne (Cieszyńskie Centrum Informacji, Rynek 1).
 

SRiWR „Olza”