Wyszukiwarka
eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

Rozlicz PIT w Cieszynie
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.
Przekaż 1% w Cieszynie

Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.

Oficjalna strona
Miasta Cieszyn:

Oficjalna strona Miasta Cieszyn

Deklaracja dostępności
Strona zgodna z:
Valid XHTML 1.1

ZAMKNIĘCIE PLACÓWEK OŚWIATOWYCH i KULTURALNYCH

Aktualności » ZAMKNIĘCIE PLACÓWEK OŚWIATOWYCH i KULTURALNYCH

2020-03-11 13:16

Uwzględniając dzisiejsze rekomendacje premiera Mateusza Morawieckiego od czwartku 12 marca na terenie Miasta Cieszyna zamknięte zostają wszystkie żłobki i przedszkola. Przypominamy, że od dzisiaj zamknięte są także wszystkie szkoły podstawowe, dla których organem prowadzącym jest Miasto Cieszyn. Również placówkom prywatnym została przekazana rekomendacja o odwołaniu zajęć.

Mając na uwadze specyficzną sytuację w Cieszynie, gdzie mamy zdiagnozowane przypadki zakażenia koronawirusem, Burmistrz Miasta Cieszyna podjęła decyzję o nieorganizowaniu zajęć opiekuńczych i zajęć dydaktyczno-wychowawczych we wszystkich publicznych placówkach oświatowych od dnia 12 marca, prosząc jednocześnie o pozostanie dzieci w domach pod opieką rodziców. Decyzja ta wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Żłobki, przedszkola, szkoły pozostaną zamknięte do środy 25 marca włącznie. Do tego czasu zamknięte są także miejskie placówki kulturalne w tym kina, obiekty sportowe oraz ośrodki uniwersyteckie.

Pakiet praktycznych informacji dla Rodziców, Nauczycieli i Uczniów można znaleźć pod linkiem: KLIK.

Uwrażliwiamy również na fakt, że koronawirus jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych, dlatego prosimy, by dzieci nie pozostawały w tym czasie pod opieką dziadków.

Rodzicom na czas opieki nad dzieckiem, w związku z zamknięciem żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, a także szkoły, z powodu COVID-19, przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych www.zus.pl.

Apelujemy o zachowanie spokoju, wrażliwość na obecność i potrzeby osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych w naszym najbliższym, także sąsiedzkim, otoczeniu. Nie ma wskazań do robienie zapasów, zakupy spożywcze można robić na bieżąco.

Jeśli mamy podejrzenie, że mogliśmy mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem i mamy pierwsze objawy infekcji, proszę w pierwszej kolejności ograniczyć kontakt z innymi osobami i telefonicznie skontaktować się z Sanepidem – nr tel. dostępny całodobowo - 502 281 673.

Jesteśmy w stałym kontakcie z Sanepidem, wojewodą śląskim, władzami powiatu i o kolejnych działaniach będziemy informować na bieżąco.