Wyszukiwarka
eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

Rozlicz PIT w Cieszynie
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.
Przekaż 1% w Cieszynie

Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.

Oficjalna strona
Miasta Cieszyn:

Oficjalna strona Miasta Cieszyn

Deklaracja dostępności
Strona zgodna z:
Valid XHTML 1.1

Zapraszamy na Cieszyński Jarmark Wielkanocny

Aktualności » Zapraszamy na Cieszyński Jarmark Wielkanocny

2019-03-27 08:41

W najbliższych dniach świąteczna atmosfera zawita do Cieszyna! Nasze miasto czeka wydarzenie, jakiego nie było od dawna. Cieszyński Jarmark Wielkanocny, czynny codziennie w godzinach 09:00 – 19:00, przywita Państwa w nowej, odświeżonej formie. Towarzyszyć mu będą różne, ciekawe wydarzenia organizowane przez cieszyńskie instytucje kultury i nie tylko. Zapraszamy w dniach 1-20 kwietnia. Tego nie wolno przegapić!

Na straganach, które będą rozstawione na cieszyńskim Rynku, będzie można znaleźć tradycyjne produkty kojarzące się ze Świętami Wielkiej Nocy, m.in. bazie, wiosenne kwiaty, ozdoby świąteczne, a także inne lokalne wyroby, takie jak sery i miody.

Wszyscy miłośnicy dobrej książki będą mieli okazję znaleźć interesującą ich pozycję spośród bibliotecznych regałów. Przez cały okres Cieszyńskiego Jarmarku Wielkanocnego będzie trwał Kiermasz używanej książki, organizowany przez Bibliotekę Miejską. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy przed siedzibę Biblioteki (ul. Głęboka 15) w godzinach otwarcia instytucji. To niepowtarzalna okazja, by znaleźć książkową perełkę dla siebie lub swoich bliskich!
 

Plakat Jarmark Wielkanocny


 

Przedświąteczny czas umilą nam dźwięki dobrej muzyki. W dniach 2-3 kwietnia odbędzie się Konkurs Muzyki Kameralnej im. Viktora Ullmanna, o którym szerzej pisaliśmy w poprzednim wydaniu Wiadomości Ratuszowych. Przypomnijmy – w Państwowej Szkole Muzycznej w Cieszynie odbędzie się niezwykłe muzyczne wydarzenie, którego celem jest upamiętnienie osoby i twórczości Viktora Ullmanna, wybitnego kompozytora, który urodził się w Cieszynie. 

2 kwietnia wystąpi Aron Quartet z Wiednia, dzień później – duet dwóch polskich artystek, Anny Gutowskiej i Marii Szwajger-Kułakowskiej. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy. Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki klasycznej i nie tylko! W czasie Jarmarku odbędzie się także VIII Międzynarodowy Konkurs Duetów z Harfą (więcej informacji na temat tej imprezy znajdą Państwo na stronie 5 w najnowszych Wiadomościach Ratuszowych, które ukażą się 29 marca) oraz koncert piosenki poetyckiej „Cisza jak ta”. Zainteresowanych zapraszamy 6 kwietnia o godz. 18:00 na salę widowiskową Domu Narodowego.

Swoje podwoje otworzą dla zwiedzających cieszyńskie instytucje kultury. W sobotę 6 kwietnia wszyscy turyści, a także mieszkańcy miasta, będą mogli wybrać się w wędrówkę szlakiem cieszyńskich archiwów i bibliotek zabytkowych. By zapisać się na oprowadzanie po tych szczególnych miejscach, należy zadzwonić pod numer 33 851 38 42.

W kolejny weekend, 13 kwietnia, każdy będzie miał okazję zwiedzić od środka jeden z najbardziej interesujących pod względem architektonicznym budynków w Cieszynie – Teatr im. A. Mickiewicza! Czy wiedzieliście, że poza tekstylną kurtyną istnieje jeszcze jedna? Czy wiecie, że w cieszyńskim teatrze znajduje się obrotowa scena? Czy mieliście okazję zobaczyć kulisy? Jeśli nie, zapraszamy koniecznie! Zwiedzanie z przewodnikiem odbędzie się w godzinach 10:00 – 14:00.

Moc atrakcji związanych z projektowaniem przygotował Zamek Cieszyn. Od 5 kwietnia będzie można podziwiać wystawę grafiki koreańskiej, a 13 kwietnia wziąć udział w warsztatach i… uszyć taszkę! Więcej informacji na ten temat znajduje się na 6 stronie. Miłośników robótek ręcznych zapraszamy też 7 kwietnia na Rynek, gdzie odbędą się Rodzinne warsztaty wielkanocne z COK i Ofką. Będzie można – razem z dziećmi, rodzeństwem, rodzicami – ozdobić pisanki, pomalować i ozdobić jajka, zrobić palmę. Gorąco zapraszamy! Tego samego dnia odbędą się również targi staroci. Takiej okazji nie można przegapić!

Sportowe emocje zapewnią nam dwa duże wydarzenia: XXII Międzynarodowe zawody pływackie o puchar MTP Delfin Cieszyn, które odbędą się w dniach 6-7 kwietnia, a także Mistrzostwa Polski amatorów dywizji 3. w hokeju na lodzie. By podziwiać grę tych zawodników, zapraszamy na Halę Widowiskowo-Sportową w dniach 12-14 kwietnia.

To nie wszystkie atrakcje, jakie czekają na mieszkańców Cieszyna i gości w okresie trwania Jarmarku Wielkanocnego! Nasze miasto będzie miejscem spotkania blogerów podróżniczych, 13 kwietnia w Czeskim Cieszynie odbędzie się Tradycyjne powitanie wiosny (w ramach projektu „Kaj indzi inakszy u nas po naszymu. Kultura ludowa Śląska Cieszyńskiego”), a kolejnego dnia COK „Dom Narodowy” organizuje grę miejską „Wielkanocna gra rodzinna”. Jedno jest pewne – w okresie przedświątecznym w Cieszynie nie będzie można się nudzić! Pełna lista wydarzeń planowanych w okresie Jarmarku Wielkanocnego znajduje się na plakacie. Gorąco zapraszamy!

Burmistrz Miasta Cieszyna, Gabriela Staszkiewicz, zwróciła się również z apelem do przedsiębiorców z ulicy Głębokiej, by na czas Jarmarku Wielkanocnego wydłużyć czas otwarcia sklepów do godziny 19:00 (godziny trwania jarmarku na Rynku), tak by jak najwięcej klientów mogło skorzystać z oferowanych usług. Zdajemy sobie sprawę z tego, że realizacja tej prośby jest indywidualną decyzją każdego przedsiębiorcy. Niemniej po przeprowadzonym rozeznaniu otrzymaliśmy informacje, że wiele placówek weźmie udział w tej akcji. Zachęcamy więc gorąco wszystkich z Państwa do zrobienia przedświątecznych zakupów na ulicy Głębokiej!