Wyszukiwarka
eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

Rozlicz PIT w Cieszynie
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.
Przekaż 1% w Cieszynie

Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.

Oficjalna strona
Miasta Cieszyn:

Oficjalna strona Miasta Cieszyn

Deklaracja dostępności
Strona zgodna z:
Valid XHTML 1.1
RSS

Aktualności

 • 50% opłaty stałej za żłobek w związku z epidemią

  2020-04-27 16:23

   

  Podczas kwietniowej sesji radni przyjęli uchwałę, która pozwala rodzicom dzieci korzystających ze żłobków miejskich wnioskować o zmniejszenie o 50%  opłaty stałej proporcjonalnie za czas zamknięcia żłobka z powodu epidemii COVID-19.

  Od stycznia br. stała opłata za żłobek wynosi 416 zł, pełny koszt utrzymania dziecka w żłobku bez wyżywienia wynosi 1040zł. Różnica pokrywana jest z budżetu miasta. Przyjęta uchwała pozwala obniżyć opłatę stałą do 208 zł, co zwiększa koszty ponoszone z budżetu miasta do ponad 800 zł miesięcznie.

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów stoi na stanowisku, że obecna sytuacja jest nadzwyczajna i nie ma w niej winy ani organu prowadzącego żłobki, ani rodziców czyli doszło do nadzwyczajnej zmiany okoliczności. Strony umowy powinny sprawiedliwie rozłożyć koszty opłaty stałej tak, aby umożliwić przetrwanie usługi jaką świadczą Żłobki Miejskie. Opłaty za wyżywienie za okres, w którym Żłobki Miejskie nie funkcjonują, nie jest pobierana.

  Dziękujemy za zrozumienie sytuacji samorządu jako organu prowadzącego. Mamy nadzieje, że jak najszybciej sytuacja w kraju się ustabilizuje, dzieci wrócą do żłobków, a Rodzice do aktywności zawodowej.

 • Apel polskiego samorządu w sprawie wyborów

  2020-04-27 15:50

   

  My, polscy wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast zwracamy się z apelem do Prezydenta i Rządu Rzeczpospolitej Polskiej oraz do wszystkich partii i sił politycznych w kraju, o pilne wypracowanie zgodnego z Konstytucją i ustawami rozwiązania sporu dotyczącego wyborów prezydenta RP.

  Polska zmaga się z epidemią, jej skutkami zdrowotnymi, ekonomicznymi i społecznymi. Polskie sa­morządy od tygodni aktywnie wspierają działania administracji rządowej, mające na celu ograniczenie zagrożeń, które rodzi obecna sytuacja. Czytaj więcej 

 • Informacja o wynikach konsultacji społecznych z mieszkańcami Cieszyna projektu uchwały Rady Miejskiej Cieszyna

  2020-04-27 09:24

   

  Informacja o wynikach konsultacji społecznych z mieszkańcami Cieszyna projektu uchwały Rady Miejskiej Cieszyna w sprawie ustalenia wysokości cen i opłat za usługi komunalne o charakterze użyteczności publicznej oraz za korzystanie z obiektów i urządzeń użyteczności publicznej Miasta Cieszyna w zakresie ustalenia opłat za pochowanie zwłok w grobach ziemnych obowiązujących na cmentarzach komunalnych w Cieszynie.

 • Informacja o wynikach konsultacji społecznych z mieszkańcami Cieszyna projektu uchwały Rady Miejskiej Cieszyna

  2020-04-27 08:43

   

  w sprawie ustalenia wysokości cen i opłat za usługi komunalne o charakterze użyteczności publicznej oraz za korzystanie z obiektów i urządzeń użyteczności publicznej Miasta Cieszyna w zakresie ustalenia opłat za udostępnienie murowanych miejsc grzebalnych obowiązujących na cmentarzach komunalnych w Cieszynie. 

 • NIEZWYCIĘŻONA BIAŁO-CZERWONA! - śpiewnik

  2020-04-27 07:44

   

  Szanowni Państwo!

  Święto Konstytucji 3 Maja, przyjdzie nam świętować tym razem w okolicznościach niezwykłych, w czasie epidemicznej izolacji, która prawdopodobnie nie pozwoli nam się spotkać jak co roku na majowej Lekcji Patriotycznego Śpiewania. Dlatego mam nadzieję, że dziś ta publikacja jest jeszcze bardziej potrzebna, że będzie z Wami nie tylko w kolejnych dniach świątecznych, kiedy to wspólnym śpiewem na Rynku przypomnimy te wspaniałe utwory, towarzyszące polskim patriotom w rożnych momentach historii naszej Ojczyzny, ale także posłuży do codziennego pielęgnowania pamięci i tradycji narodowej.

  Jak pisał Józef Piłsudski „Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”. Pozostaję z nadzieją, że ta pozycja nie będzie tylko stać na półce, czy leżeć w szufladzie, ale każdego dnia przypominać nasze piękne pieśni, będące częścią polskiej tradycji i kultury.

 • Oświadczenie Burmistrz Miasta Cieszyna

  2020-04-24 20:29

  Drodzy Mieszkańcy Cieszyna,
  Nie udostępniliśmy Waszych danych osobowych Poczcie Polskiej. Zapewniam, że dane te są bezpieczne. Bez potwierdzonej podstawy prawnej nie zostaną nikomu przekazane. Czytaj dalej.

 • fot.1[1].jpg

  Już jest - najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych

  2020-04-24 12:50

   

  Zachęcamy do lektury najnowszych Wiadomości Ratuszowych. Numer w wersji elektronicznej znajdą Państwo TUTAJ

  W najnowszym numerze Wiadomości Ratuszowych:

  • Wychodzisz z domu? Zasłoń usta i nos! 
  • Etapy znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19 Nowa normalność
  • Tęsknię za Tobą, Czechu I ja za tobą, Polaku!
  • Domowe Granie
  • Książęce miasto Cieszyn w płomieniach
  • TAAAKA HISTORIA! z Zamkiem Cieszyn

  I wiele, wiele więcej. Zapraszamy do lektury.

 • 3maja.jpg

  Narodowe Święto 3 maja w Cieszynie

  2020-04-24 11:57

   

  Cieszyn pamięta! I chociaż tegoroczne obchody Narodowego Święta Trzeciego Maja będą nietypowe, to serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania w rocznicę uchwalenia Konstytucji.

  Bądźmy razem w naszych domach:

  godz. 10.30 - Msza Patriotyczna - Sanktuarium Matki Boskiej Cieszyńskiej (Kościół Parafialny p.w.. Św. Marii Magdaleny w Cieszynie) - transmisja online na stronie parafii: www.parafiamagdaleny.pl

  godz. 12.30 - Koncert Pieśni Patriotycznej - emisja na profilu Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy" - COK

 • Czy apele przekonają władze rządowe?

  2020-04-24 11:57

  Apel o zniesienie obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny dla pracowników transgranicznych kierują do władz rządowych kolejne osoby i stowarzyszenia. Są pierwsze reakcje władz wojewódzkich.

 • KONSULTACJE SPOŁECZNE – WYNIKI

  2020-04-23 10:08

   

  Informacja o wynikach konsultacji społecznych z mieszkańcami Cieszyna projektu uchwały Rady Miejskiej Cieszyna w sprawie niedochodzenia należności z tytułu rekompensaty, o której mowa w art.10 ust.1 pkt 1 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych przypadających Gminie Cieszyn lub jej jednostkom organizacyjnym.