Wyszukiwarka
eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

Rozlicz PIT w Cieszynie
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.
Przekaż 1% w Cieszynie

Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.

Oficjalna strona
Miasta Cieszyn:

Oficjalna strona Miasta Cieszyn

Deklaracja dostępności
Strona zgodna z:
Valid XHTML 1.1
RSS

Aktualności

 • PGNiG Polska Spółka Gazownictwa - informuje

  2020-03-24 10:55

  Szanowni Państwo;

  Należąca do Grupy Kapitałowej PGNiG Polska Spółka Gazownictwa – Narodowy Operator Systemu Dystrybucji Gazu Ziemnego dokłada wszelkich starań, by w związku z epidemią koronawirusa dostawy gazu do ponad 7 milionów odbiorców w całym kraju nie były zagrożone i odbywały się w sposób ciągły i bezpieczny.

  Zarząd Polskiej Spółki Gazownictwa podejmuje niezbędne działania, mające na celu zapewnienie ponad 11 tysiącom pracowników PSG bezpieczeństwa, przy jednoczesnym zachowaniu ciągłości działalności spółki. Bezpieczeństwo pracowników jest gwarancją zachowania stabilności dostaw gazu do naszych odbiorców, dlatego spółka ograniczyła funkcjonowanie Miejsc Obsługi Klienta i wstęp do budynków Gazowni i placówek gazowniczych. Więcej informacji 

 • ZGK informuje - z dniem 26 marca 2020 r. dodatkowe ograniczenia

  2020-03-24 10:04

  Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie Sp. z o.o. informuje, że w związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną z dniem 26 marca 2020 r. (tj. od czwartku) do odwołania wprowadza się dodatkowe ograniczenia:

  • zawiesza się obsługę linii nr 5, 50 i 41,
  • skraca się obsługę linii nr 10, 21 i 40 do godz. 17:00 (wszystkie kursy rozpoczynające się na tych liniach przed godziną 17:00 będą obsługiwane w całości).

  Ponadto informujemy, że przedłużone zostają wcześniej wprowadzone ograniczenia, tj.:

  • autobusy kursują jak w dni wolne od nauki szkolnej (nie są obsługiwane kursy z oznaczeniem „S”), - kierowcy nie sprzedają biletów,
  • w oznaczonych autobusach, ograniczona jest możliwości wsiadania i wysiadania przednimi drzwiami.

  Zachęcamy wszystkich pasażerów do korzystania z bezpiecznych form zakupu biletów tj. karty miejskiej, zbliżeniowej karty płatniczej, telefonu z funkcją NFC oraz aplikacji Mobilet. PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA I DZIĘKUJEMY ZA ZROZUMIENIE.

 • Informacja - obiady i usługi na telefon

  2020-03-23 13:20

   

  Ze względu na aktualną sytuację wdrażane są nadzwyczajne środki ostrożności. Większość restauracji pozostaje nieczynnych, jednak realizują one zamówienia składane przez telefon. Przedstawiamy Państwu listę lokali gastronomicznych, w których można zamówić jedzenie na dowóz lub na wynos. Listę tę będziemy na bieżąco aktualizować. Znajdują się tu również inne usługi, a także adresy sklepów, które oferują możliwość zakupów na dowóz. ZOBACZ

   

 • PKZ.JPG

  Badania ankietowe - Urząd Statystyczny w Katowicach

  2020-03-23 10:59

  Szanowni Państwo,

  W ramach stałego informowania o realizacji na terenie województwa śląskiego badań ankietowych, prowadzonych przez ankieterów – pracowników Urzędu Statystycznego w Katowicach przekazujemy w załączeniu ogólny plakat o badaniach ankietowych: Więcej informacji 
   

 • Stanowisko Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie stanu epidemii CoViD-19

  2020-03-21 08:35

  17 marca odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Związku Miast Polskich w sprawie stanu zagrożenia epidemicznego. Prezydenci i burmistrzowe obradowali w trybie telekonferencji. Zarząd Związku rozpatrywał problemy zgłoszone przez poszczególne miasta i pracował nad przygotowaniem pakietu rekomendacji dla rządu, które pomogą lepiej zorganizować i usprawnić pracę urzędów oraz funkcjonowanie całych społeczności lokalnych. Stanowisko Związku Miast Polskich 

 • Herb_Cieszyna_300dpi.jpg

  Platforma cieszynmiasto.esesja.pl

  2020-03-20 10:01

  Zapraszamy do korzystania ze strony internetowej http://cieszynmiasto.esesja.pl/. Pod tym linkiem można znaleźć informacje związane z Radą Miejską Cieszyna, tj. posiedzenia Rady, interpelacje i zapytania, rejestr uchwał, transmisje z obrad. 

 • Rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Cieszyn na rok szkolny 2020-/2021

  2020-03-20 08:31

  Zapisy do klas pierwszych szkół podstawowych odbędą się za pomocą systemu elektronicznego na stronie: cieszyn.podstawowe.vnabor.pl w terminie 1 kwietnia 2020 r. od godz. 8:00 do 16 kwietnia 2020 r. do godz. 15:00

  Rekrutacja do szkół obwodowych

  Jeżeli rodzic/prawny opiekun chce zapisać dziecko do szkoły w obwodzie którego mieszka wystarczy, że wypełni elektroniczny formularz - ZGŁOSZENIENastępnie wypełnione ZGŁOSZENIE należy wydrukować wraz z wymaganym oświadczeniem o miejscu zamieszkania kandydata  i dostarczyć w wersji papierowej do szkoły. W szkole zachowane są zaostrzone reguły sanitarne: płyn do dezynfekcji rąk, ograniczony kontakt z pracownikami, zachowanie odpowiedniego 1,5-metrowego dystansu między obecnymi w budynku.

  W związku z zagrożeniem koronawirusem istnieje możliwość wysłania ZGŁOSZENIA i wymaganego oświadczenia o miejscu zamieszkania na adres mailowy szkoły. W tej sytuacji wypełnione i podpisane  ZGŁOSZENIE oraz oświadczenie należy zeskanować lub zrobić zdjęcia i przesłać na adres mailowy szkoły. Adresy mailowe i numery telefonów placówek są dostępny na platformie naborowej w ofercie szkół. Istnieje również możliwość ewentualnej konsultacji udzielanej wyłącznie telefonicznie.

  Dziecko nie musi spełniać żadnych kryteriów, ponieważ do szkoły obwodowej będzie przyjęte z urzędu. Więcej informacji. 

 • Zarządzenie Starosty Cieszyńskiego w sprawie ograniczenia w komunikacji w powiatowym transporcie zbiorowym

  2020-03-20 08:00

  W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną i spadkiem frekwencji podróżnych, w uzgodnieniu z operatorami przewozów z dniem 17 marca 2020 roku do odwołania wprowadza się następujące ograniczenia w komunikacji w powiatowym transporcie zbiorowym: Pełna treść Zarządzenia Starosty znajduje się  TUTAJ. 

 • UWAGA! Przerwa w dostawie ciepłej wody i centralnego ogrzewania!

  2020-03-19 14:05

  Energetyka Cieszyńska informuje, że z uwagi na prace modernizacyjne sieci ciepłowniczej mag. Śródmieście rej. ul. Chrobrego w dniu 20.03.2020 r. w godz. od 6.00 do 18.00 nastąpi przerwa w dostawie ciepłej wody użytkowej oraz centralnego ogrzewania ...
 • Herb_Cieszyna_300dpi.jpg

  XVII sesja Rady Miejskiej Cieszyna

  2020-03-19 13:29

  Przewodniczący Rady Miejskiej Cieszyna zwołał na dzień 26 marca 2020 r., na  godz.: 16:00  XVII sesję Rady Miejskiej Cieszyna.