www.um.cieszyn.pl/zaplanujprzestrzen
konsultacje

Jeśli mieszkasz, pracujesz lub bywasz w śródmieściu, jesteś właścicielem lub użytkownikiem wieczystym nieruchomości w tym rejonie albo też po prostu znasz to miejsce i masz swoje zdanie na temat zmian, które mogą w nim nastąpić, podziel się z nami swoimi wnioskami.

Burmistrz Miasta Cieszyna Gabriela Staszkiewicz zaprasza bardzo serdecznie do udziału w warsztatach charrette – jako kolejnym etapie pogłębionych konsultacji społecznych przed opracowaniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Śródmieścia Cieszyna. Podczas warsztatów wspólnie wypracujemy wizję rozwoju niektórych jego obszarów, która znajdzie swoje odzwierciedlenie w opracowywanym planie miejscowym.

Sesja warsztatowa: 30 listopada 2020 r. w godz. 17-20.00
Zgłoszenia do: 26 listopada 2020 r. na adres planowanie@um.cieszyn.pl

W związku z epidemią wirusa COVID-19 warsztaty projektowo-konsultacyjne odbędą się w trybie online. Udział w prezentacji możliwy jest poprzez wideokonferencję przy użyciu komunikatora internetowego zoom. Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o przesłanie zgłoszenia swojego udziału na adres planowanie@um.cieszyn.pl. Zgłoszenie powinno zawierać adres poczty elektronicznej, na który wysłane zostanie zaproszenie umożliwiające dołączenie do wideokonferencji.

Tematami, o których będziemy chcieli z państwem rozmawiać na warsztatach to:
- jak zorganizować komunikację w śródmieściu – pieszą, rowerową, samochodową i transport miejski?
- W jaki sposób ograniczyć liczbę samochodów w zabytkowym centrum?
- Gdzie powinny powstać parkingi?
- Gdzie powinny powstać nowe tereny zieleni i jak urządzać lub rozwijać już istniejące?
- Jaka może być wizja potencjalnych obszarów rozwojowych w Śródmieściu – w tym m.in. obszaru przy ulicy Michejdy, dawnego amfiteatru oraz obszaru przy Al. Łyska.

Serdecznie zapraszamy do rozmowy 30 listopada o godz. 17.00. Państwa głos jest dla nas ważny!

Zachęcamy również do zapoznania się z nagraniem spotkania wprowadzającego do warsztatów z dnia 9.11.2020, na którym zaprezentowano najważniejsze aspekty:

Trwają prace nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Śródmieścia Cieszyna

Aktualne informacje na temat prac nad planem znajdują się www.um.cieszyn.pl/zaplanujprzestrzen

Ogłoszenie Burmistrza Miasta Cieszyna TUTAJ

Wydział Strategii i Rozwoju Miasta