Uchwala krajobrazowa

Sprawy Miasta » Uchwala krajobrazowa

 

10.09.2018

Przedstawiamy fragmenty raportu z geoankiety, zawierające kluczowe opinie mieszkańców Cieszyna, w tym szczególnie przedsiębiorców, dotyczące reklam.

 

 

 

Pełny raport przedstawiamy tutaj:

UCHWAŁA KRAJOBRAZOWA RAPORT Z GEOANKIETY z dn. 18 czerwca 2018 r

 

 

 

 

Krajobraz CIESZYn – przewodnie motto procesu, który jesienią 2019 roku doprowadzi nas do uchwalenia reguł sytuowania reklam, ogrodzeń i obiektów małej architektury na terenie całego Cieszyna, jest ideą z którą, mam nadzieję, wielu z Państwa się utożsami.

Któż bowiem nie chciałby żyć w uporządkowanej, pięknej przestrzeni? Nasze miasto daje taką możliwość – niewiele miast w Polsce może się poszczycić górskim krajobrazem, dużą rzeką oraz pięknym i żywym starym miastem. Jednak obserwowane przez każdego z nas niechlujnie umieszczane reklamy tworzą chaos i swoisty anty-krajobraz.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że reklama jest też narzędziem dla biznesu, zarówno małego jak i większego, niezbędnym do poprawnego funkcjonowania i informowania klientów o swojej działalności. Narzędziem, które ingeruje w nasze życie. Jak pogodzić te dwie, wielkie potrzeby? Potrzebę ładu przestrzennego, piękna w życiu codziennym z potrzebą odnalezienia się w gąszczu informacji i odpowiedniej komunikacji wizualnej na linii: firma – klient?

Zapraszam wszystkich Państwa – mieszkańców, przedsiębiorców i naszych gości – do wspólnej próby odpowiedzi na to pytani i do wypowiedzenia się na temat krajobrazu naszego miasta, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii reklam w przestrzeni publicznej.


Ryszard Macura

 

Więcej informacji: www.facebook.com/uchwala.krajobrazowa.cieszyn/ 

Kontakt: krajobraz.cieszy@gmail.com